sobota, 26 sierpnia 2023 08:28

Była pijana, a on dotykał jej miejsc intymnych. 49-letni taksówkarz zatrzymany

Autor Mirosław Haładyj
Była pijana, a on dotykał jej miejsc intymnych. 49-letni taksówkarz zatrzymany

Krakowscy policjanci zatrzymali kierowcę taksówki na aplikację, podejrzanego o wykorzystanie seksualne kobiety, która zamówiła u niego kurs. Mężczyzna za czyn, którego miał się dopuścić, odpowie przed sądem. Wobec 49-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

20 sierpnia do Komisariatu Policji VI w Krakowie wpłynęło zawiadomienie od kobiety, o tym, że została wykorzystana seksualnie przez kierowcę, podczas kursu taksówką, którą zamówiła za pośrednictwem aplikacji. Mężczyzna wykorzystując to, że była pod wpływem alkoholu miał dotykać jej miejsc intymnych.
Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili osobę i miejsce, w którym może przebywać kierowca taksówki, odpowiedzialny za ten czyn. Funkcjonariusze udali się w rejon krakowskich Bronowic gdzie na jednej z ulic zauważyli samochód, a w nim mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Wylegitymowanym okazał się być 49-letni obywatel Ukrainy, który został przewieziony do policyjnej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie taksówkarzowi zarzutu seksualnego wykorzystania bezradności innej osoby.

23 sierpnia sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące, gdzie będzie on oczekiwał na proces. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka