piątek, 16 lipca 2021 14:30

Cała Małopolska poszukuje Pana Andrzeja. Widziałeś go? Daj znać - apeluje rodzina

Autor Głos 24
Cała Małopolska poszukuje Pana Andrzeja. Widziałeś go? Daj znać - apeluje rodzina

Co się dzieje z Panem Andrzejem, który po wyjściu z oddziału szpitalnego do dziś nie trafił do domu? Zaginiony mężczyzna był pacjentem oddziału neurologicznego im. Dietla przy ulicy Skarbowej w Krakowie. Trafił tam z powodu niezdiagnozowanych wcześniej problemów z pamięcią. Opuścił krakowski szpital, prawdopodobnie chcąc dostać się do Miechowa.

13 lipca około godziny 13:00 Pan Andrzej opuszcza krakowski szpital i udaje się w nieznanym kierunku. Do domu w Miechowie dzieli go około 40 kilometrów. Nie ma przy sobie żadnych dokumentów, pieniędzy ani telefonu komórkowego. Rodzina podejrzewa, że chcąc dostać się z powrotem do domu, mógł udać się na dworzec w Krakowie, a z niego odjechać w nieznanym kierunku.

"Tata jest niskiego wzrostu, około 1,60 cm. Ma 64 lata. Był ubrany na granatowo - granatowe polo i granatowe dżinsy. Jest szczupły, ale ma widoczny brzuszek" - zamieszcza w informacji na Facebooku córka Pana Andrzeja. Post, który został dodany 2 dni temu, udostępniony został ponad 35 tysięcy razy. To wciąż jednak mało, biorąc pod uwagę, że Pan Andrzej może być w każdym miejscu na terenie małopolski jak i nawet poza obszarem województwa.

Rodzina dostała informacje, że Pan Andrzej był widziany w dniu swojego zaginięcia w Golkowicach koło Wieliczki, gdzie około godziny 21, szukał drogi do Miechowa. Kolejny trop, który może wskazać miejsce pobytu pojawia się w Proszowicach a później w Tarnobrzegu. Najbardziej aktualny jest z Koniuszy. Na filmie poniżej jest zapis monitoringu z Krakowa, na którym widać zaginionego mężczyznę.

Szukając drogi powrotnej do domu mężczyzna może stale się przemieszczać. Szczególnym zagrożeniem dla Pana Andrzeja może być obecna sytuacja pogodowa w Polsce, upały na przemian z burzami, dlatego rodzina apeluje, aby rozglądać się uważnie, gdyż każda informacja jest dla ważna. Szczególnie warto zwrócić uwagę na osoby w okolicach dworców, przystanków i miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi.

Rysopis: 64 lata, 160 cm wzrostu, włosy ciemne z siwizną, oczy jasno zielone, budowa ciała szczupła z widocznym brzuszkiem, jasne wąsy, granatowe ubranie.  

Każda osoba, posiadająca jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Pana Andrzeja proszona jest o kontakt z Komisariatem Policji I w Krakowie, nr telefonu: 47 835 29 14, lub dzwoniąc na numer alarmowy 112/997. Dzwoniąc na policję, można również pozostać anonimowym. Informacje o zaginięciu udostępniła również grupa na Facebooku - Zaginieni przed laty, z którą również można się kontaktować w przypadku posiadania jakichkolwiek informacji.      

Zdjęcie przedstawiające sylwetkę Pana Andrzeja. Źródło: Facebook
Kraków

Kraków - najnowsze informacje