wtorek, 22 marca 2022 19:16

Cały garaż stanął w płomieniach. Obok były stodoła i dom

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Cały garaż stanął w płomieniach. Obok były stodoła i dom

22 marca o godzinie 9:57 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sącz, OSP Korzenna oraz OSP Janczowa wezwane zostały do działań w Łyczanie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się garaż, w którym znajdowały się dwa samochody osobowe oraz sprzęt rolniczy. W odległości kilku metrów stał budynek stodoły połączonej z budynkiem mieszkalnym. Budynek garażu objęty był całkowicie ogniem. Przed przybyciem strażaków właścicielowi udało się usunąć z budynku trzeci samochód osobowy. Więźba dachowa uległa zawaleniu do wnętrza garażu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych tj. jednego w natarciu na palący się budynek oraz drugiego w obronie na stodołę. Sprawdzono wnętrze stodoły. Podjęto prace rozbiórkowe spalonych elementów konstrukcyjnych budynku.

Po ugaszeniu przystąpiono do usunięcia spalonych drewnianych elementów na zewnątrz z równoczesnym ich przelewaniem). Wodę do pożaru dowożono z hydrantu oddalonego o około 1,5 km. Betonowe belki, które uległy zawaleniu, usunięto przy wykorzystaniu ciągnika rolniczego właściciela obiektu. Z wnętrza budynku usunięto również pustaki oraz dachówkę, które po zawaleniu się ściany przykryły tlące się elementy konstrukcyjne. Cały obiekt dodatkowo przelano wodą. Teren został ogrodzony taśmą ostrzegawczą.

Działania strażaków trwały prawie trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Inf.: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje