sobota, 22 lipca 2023 08:35

Chciała skoczyć z mostu. Liczył się czas

Autor Katarzyna Jamróz
Chciała skoczyć z mostu. Liczył się czas

W piątek (21 lipca) służby otrzymały zgłoszenie o kobiecie, która z Mostu Dębnickiego w Krakowie, miała skoczyć do Wisły. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (21 lipca) około godziny 20:00. – Ratownicy dyżurni otrzymali zgłoszenie z PSP Kraków o kobiecie, która skoczyła z Mostu Dębnickiego niedaleko Wawelu. Natychmiast udano się na miejsce łodzią alarmową R-3. Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że osoba poszkodowana znajduje się na łodzi tramwaju wodnego. Ratownik wszedł na pokład i przejął kobietę – przekazało za pośrednictwem Facebooka Krakowskie WOPR.

Kobieta z pomocą ratownika i policjantów Komisariatu Wodnego została przetransportowana na pokład łodzi policyjnej. Tam dokonano wstępnego wywiadu oraz badania urazowego poszkodowanej. Osoba przytomna, w kontakcie, została przekazana na brzeg przybyłemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. – Dzięki współpracy służb i świadków zdarzenia udało się podjąć osobę znajdująca się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego – dodaje WOPR.

ALARM ! 🚨 Dziś przed 20 ratownicy dyżurni otrzymali zgłoszenie z PSP Kraków o kobiecie która skoczyla z Mostu...

Opublikowany przez Krakowskie WOPR Piątek, 21 lipca 2023

Źródło: Krakowskie WOPR
Fot. UM Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka