środa, 14 sierpnia 2019 16:35

Chrzanów: Chechlaną długo nie przejedziesz. Na Podwalu i Szpitalnej coraz większe korki

Autor Anna Piątkowska-Borek
Chrzanów: Chechlaną długo nie przejedziesz. Na Podwalu i Szpitalnej coraz większe korki

Ul. Szpitalna w Chrzanowie do skrzyżowania z ulicami Podwale i Trzebińską od kilku dni jest jeszcze bardziej zakorkowana niż dotychczas. Podobnie ul. Podwale. Wszystko przez zamknięcie ul. Chechlanej. Utrudnienia potrwają do końca października.

Na ul. Chechlanej w Chrzanowie trwa przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

– To jedna z największych tegorocznych robót prowadzonych w Chrzanowie. Z powodu bardzo złego już stanu technicznego w sierpniu rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ulicy Chechlanej – informują Wodociągi Chrzanowskie. – Istniejąca kanalizacja przebiega tu obecnie w przeważającej części na terenie nieruchomościach prywatnych, co utrudniało jej eksploatację oraz wiązało się z uciążliwością dla mieszkańców podczas usuwania awarii. Nowa kanalizacja posadowiona będzie już w pasie drogowym, a mieszkańcy zostaną do niej przełączeni – dodają urzędnicy.

Przebudowane zostanie 330 m sieci kanalizacyjnej oraz 311 m sieci wodociągowej. Po zakończeniu prac przez Wodociągi Chrzanowskie gmina Chrzanów wykona nową nawierzchnię asfaltową na ul. Chechlanej.

– Po przebudowie przez spółkę wodociągu i kanalizacji położymy nową nawierzchnię na ul. Chechlanej. Całość inwestycji powinna się zakończyć do końca października – informuje burmistrz Robert Maciaszek.

Chrzanów - najnowsze informacje