środa, 3 lutego 2021 12:17

Co daje noszenie filtrów do maseczki?

Autor Artykuł sponsorowany
Co daje noszenie filtrów do maseczki?

Nowy rok przyniósł dla współczesnego świata nowe nadzieje za sprawą dopuszczonych do obrotu szczepionek na koronawirusa. Niestety, by doświadczyć efektu szczepień, musi upłynąć jeszcze sporo czasu, dlatego w dalszym ciągu ważne jest, by dbać o swoje bezpieczeństwo. Wsparciem w ochronie zdrowia mogą być filtry do maseczki – co daje ich noszenie?

Maseczka na porządku dziennym

Wprowadzenie przez rząd obowiązku zasłaniania ust i nosa było zdziwieniem dla wielu z nas i chyba nikt nie spodziewał się, że obostrzenia zostaną z nami na tak długo. Nic jednak nie wskazuje na to, by ten nakaz miał szybko odejść w niepamięć.

Najchętniej wybieranym środkiem ochrony twarzy niezmiennie pozostają maseczki. Powodów takiego trendu jest kilka – z jednej strony to praktyczność ich zastosowania, a z drugiej – niska cena, szczególnie w przypadku maseczek jednorazowych.

Dobrze dopasowana i prawidłowo wyprodukowana maseczka w pełni spełnia swoje właściwości, ale, jak wiadomo, zasłanianie ust i nosa nie uchroni nas w pełni przed zakażeniem COVID-19. Dochodzi do tego jeszcze konieczność utrzymania dystansu społecznego oraz regularne dezynfekowanie dłoni.

Filtry do maseczki – warto czy nie?

Dodatkowym zabezpieczeniem, które możemy stosować razem z maseczką wielorazową są filtry węglowe. Ich działanie jest niezwykle dobroczynne. Dzięki swoim właściwościom blokują dostęp do naszych płuc szkodliwym cząsteczkom obecnym w powietrzu o średnicy co najmniej 2.5 mikrometrów.

Stosując filtry do maseczki możemy chronić się nie tylko przed zagrożeniem jakie niesie wirus COVID-19, ale także przed toksycznym smogiem. Metale ciężkie obecne w powietrzu mają bardzo negatywny wpływ na nasze samopoczucie – długotrwałe przebywanie na zewnątrz w dniu, gdy norma trujących substancji jest przekroczona, może prowadzić do nudności, bólu głowy, uporczywego kaszlu czy drapania w gardle.

Niewątpliwym plusem filtrów do maseczki jest to, że nie doświadczymy żadnych trudności, stosując je na co dzień. Przepuszczają swobodnie powietrze, dzięki czemu nie ma problemu z oddychaniem, a ich skuteczność działania wynosi ok. 98%.

Oprócz ochrony przed koronawirusem i smogiem, filtry węglowe sprawdzą się także w porze wiosennej w wojnie z alergenami. Dzięki swojej strukturze blokują dostęp pyłkom roślin, cząsteczkom pleśni czy roztoczom.

Należy pamiętać, że czas działania filtrów jest ograniczony, więc warto mieć na uwadze ich regularną wymianę, by mogły w sposób prawidłowy spełniać swoje zadanie.

Gdzie kupować?

Decydując się na zakup filtrów, warto robić to w miejscu, gdzie znajdziemy sprawdzone i bezpieczne produkty z certyfikatem. Jednym ze sklepów specjalistycznych oferujących wysokiej jakości filtry węglowe jest SafeMask. Znajdziemy tu filtry PM 2.5 dostępne w kilku wariantach do wyboru – pakowane po 1, 2, 5, 10, 20, 50 lub 100 sztuk.

SafeMask ma w swojej ofercie również szeroki wybór maseczek wielorazowych ze specjalną kieszonką, w którą wygodnie włożymy nasze filtry. Maseczki pochodzą od polskiego producenta i posiadają certyfikat bezpieczeństwa, więc zyskujemy dodatkową pewność, że zastosowana w nich tkanina jest sprawdzona i delikatna dla skóry twarzy.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje