środa, 24 stycznia 2024 12:10

Co dalej z sortownią paczek w Opatkowicach? Wydano decyzję środowiskową

Autor Karolina Kurando
Co dalej z sortownią paczek w Opatkowicach? Wydano decyzję środowiskową

19 stycznia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wydał decyzję środowiskową dotyczącą parkingu przy planowanej sortowni paczek w Opatkowicach. Inwestycja będzie omawiana na spotkaniu radnych z mieszkańcami.

Przy ulicach Smoleńskiego i Inicjatywy Lokalnej w Opatkowicach (Swoszowice) powstanie nowa sortownia paczek. Oprócz niej planowana jest budowa budynku administracyjnego oraz parkingu. W sprawie tego ostatniego 19 stycznia została wydana decyzja środowiskowa.

Sortownia w Opatkowicach – po co?

Nowoczesna sortownia paczek, dwupiętrowy budynek administracyjny oraz parking – plany inwestycyjne w Opatkowicach zapowiadają się imponująco. Inwestycja ma na celu usprawnienie sortowania paczek, których przybywa. W końcu bardzo dużo osób korzysta m.in. z opcji zakupów online. Swój udział w tym ma na pewno aplikacja Vinted, na której można znaleźć prawdziwe odzieżowe perełki z drugiej ręki. W dzisiejszych czasach nawet second handy przenosimy do Internetu.

Planowo około 300 osób zostanie zatrudnionych dzięki nowej inicjatywie, w tym 200 stanowisk będzie opierało się o pracę fizyczną. Zakład ma działać pięć dni w tygodniu, w godzinach 6-19. Co ciekawe, jednym z udziałowców projektu jest Robert Lewandowski.

Wydano decyzję środowiskową

Decyzja środowiskowa dotycząca parkingu przy zakładzie, wydana 19 stycznia przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, zastrzega, że inwestor musi m.in. zostawić 20-metrowy pas zieleni od strony węzła autostradowego. Oprócz tego, wymagana jest budowa zbiornika retencyjnego o minimalnej objętości 482 m³ oraz budowa domków dla owadów. Trawniki mają zostać zastąpione łąką kwietną. Przebudowa ma objąć ulice: Poronińską, Smoleńskiego oraz Inicjatywy Lokalnej. Dodatkowo, plany przebudowy obejmują powstanie ronda o średnicy 32 m.

Warto zauważyć, że decyzja środowiskowa nie jest jeszcze pozwoleniem na budowę. Informację o decyzji prezydenta wysłano do okolicznych mieszkańców, którzy mogą złożyć uwagi i odwołania od tej decyzji. Problemem może być wzmożony ruch w na ulicach, przy których stoją jednorodzinne domy. Na przyszły tydzień zaplanowane jest spotkanie w tej sprawie w siedzibie Rady Dzielnicy X Swoszowice.

Źródło zdjęcia głównego: pixabay.com

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka