piątek, 9 lutego 2024 11:49

Co robić w weekend w Krakowie? Możliwości jest mnóstwo!

Autor Katarzyna Domagała
Co robić w weekend w Krakowie? Możliwości jest mnóstwo!

Kraków znów nas rozpieszcza atrakcjami! Tym razem czekają na nas wystawy, teatr, a także... bieg walentynkowy. Oto szczegóły.

W Krakowie w weekend 10-11 lutego 2024 ponownie jest co robić. Miasto jak zwykle tętni życiem kulturalnym, ale nie tylko. Sprawdźcie, jakie wydarzenia szykują się już w najbliższy weekend.

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition

W ten weekend, od soboty 10 lutego, będzie można obejrzeć po raz pierwszy wystawę multisensoryczną VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. Prace artysty prezentowane są dzięki technologii Digital Art 360. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Aby móc podziwiać wystawę, należy udać się do Hangaru Czyżyny przy Os. 2 Pułku Lotniczego 26A.

Wystawa VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition / Fot.: Materiały organizatora

Festiwal Teatrów dla Dzieci w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na cykl 21 spektakli dla dzieci, które zagra 15 teatrów z całej Polski. Najmłodsi będą mogli poznać bohaterów swoich ulubionych bajek. W repertuarze znajdą się m.in. Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek czy Koziołek Matołek. Więcej infromacji na stronie internetowej NCK.

Przykładowa ilustracja / Źródło: Pixabay

Nowa wystawa w Żydowskim Muzeum Galicja

Z kolei Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na nową wystawę czasową „HerStories. Losy europejskich Żydówek w XX wieku”.To wystawa, na której, poprzez biografie siedmiu Żydówek z Niemiec, Polski, Grecji, Hiszpanii, Węgier, Słowacji i Czech, przedstawione zostają liczne aspekty żydowskiej historii w Europie XX wieku. Prezentowane na wystawie kobiece historie pozwalają uchwycić perspektywę bohaterek, ich zmieniające się role społeczne, podejmowane przez nie decyzje, strategie przetrwania, a także ich wyjątkowe światy, które rozpadły się i zostały zrekonstruowane po katastrofie, w powojennych latach.

Grafika promująca wystawę HerStories. Losy europejskich Żydówek w XX wieku / Źródło: krakow.pl

Bieg Walentynkowy

Już po raz ósmy w Krakowie odbędzie się Bieg Walentynkowy organizowany przez Stowarzyszenie biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki”. Jak informuje Miasto Kraków na uczestników czeka wiele atrakcji, ciekawych konkurencji i nagród. Bieg przeznaczony jest dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania sportowego. Start 11 lutego w parku Jordana.

Grafika promująca 8. Bieg Walentynkowy w Krakowie / Źródło: krakow.pl

Wystawa jedynego na świecie modelu Porsche Taycan

W Muzuem Techniki i Inżynierii Miejskiej można zobaczyć jedyny taki model Porsche Taycan na świecie. Powstał we współpracy z Porsche, Muzeum Techniki i Inżynierii Miejskiej, jak również, i przede wszystkim, artysty Łukasza Nawera Habiery, który zaprojektował grafikę zdobiącą samochód. Gdzie? Na dziedzińcu muzeum przy ulicy św. Wawrzyńca 15. Wystawa potrwa do 6 marca.

Porsche Taycan z grafiką Łukasza Nawera Habiery / Fot.: Muzeum Techniki i Inżynierii Miejskiej 

Fot. główna: Muzeum Techniki i Inżynierii Miejskiej

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka