wtorek, 25 października 2022 11:49

Co wspólnego ma osuszanie murów i ludzkie zdrowie?

Autor Artykuł sponsorowany
Co wspólnego ma osuszanie murów i ludzkie zdrowie?

Wilgoć w murach wpływa destrukcyjnie na ściany, osłabiając ich strukturę. Proces może trwać dekadami, ale szybciej pojawia się dodatkowe niebezpieczeństwo – pleśń.

Mokre ściany tworzą bardzo dobre środowisko do rozwoju grzybów. Ich zarodniki negatywnie wpływają na zdrowie mieszkańców i są szczególnie dokuczliwe dla alergików. Jeśli zdiagnozujesz, że w podpiwniczeniu lub innym miejscu domu gromadzi się wilgoć, nie zwlekaj i zacznij działać. Kiedy pojawi się pleśń na ścianie, problem robi się jeszcze  poważniejszy. Jak pozbyć się problemu? Pomoże skuteczne osuszanie murów, np. https://www.aquapol.pl/.

Pozbądź się wilgoci ze ścian

Osuszanie budynków to zadanie, które najlepiej powierzyć doświadczonej firmie. Wiedza jej pracowników pozwala na szybkie zdiagnozowanie problemu i podjęcie efektywnych działań w celu pozbycia się problemu. W przypadku samodzielnej próby pozbycia się wilgoci pamiętaj o przestrzeganiu pewnej kolejności zadań.

Osuszanie budynków krok po kroku:

  • pozbądź się źródła wilgoci – innymi      słowy „zakręć kurek”, bo jeśli tego nie zrobisz, wilgoć będzie wracać, a      to oznacza nerwy i znaczne wydatki;
  • osuszanie murów – etap, w      trakcie którego osusza się ściany przy użyciu różnych metod np.      wietrzenia, nagrzewnic lub przy użyciu Systemu AQUAPOL®, o którym      znajdziesz informacje niżej;
  • naprawa skutków działania wilgoci – remont      ścian, elewacji;
  • zabezpieczenie przed nawrotem problemu – w tym      wypadku także pomóc może System AQUAPOL®, a także izolacja fundamentów lub      jej naprawa.

Zachowanie kolejności działań uchroni Cię przed powrotem wilgoci. Kiedy jednak będziesz zmagać się z jej skutkami i nie usuniesz przyczyn zbierania się wody, będzie to przypominać walkę z wiatrakami. Efektowna i pełna emocji, ale zakończona porażką.

System AQUAPOL® w praktyce

Technologia pełni funkcję izolacji poziomej, która skutecznie chroni przed przemieszczaniem się wilgoci w strukturach ścian. Rozwiązanie przydaje się w przypadku podciągania kapilarnego, czyli sytuacji, kiedy mury chłoną wilgoć z gruntu. Dzieje się tak, gdy budynek nie ma izolacji lub jest ona uszkodzona. Woda wnika w mury i przedostaje się na wyższe kondygnacje, w tym do części mieszkalnej. Odpowiednie środowisko sprawia, że pojawia się pleśń na ścianie, co realnie zagraża zdrowiu mieszkańców.

System AQUAPOL® odwraca proces podciągania kapilarnego i chroni przed wznoszeniem wody w murach. Technologia jest bezinwazyjna i nie wymaga naruszania ścian. Co więcej, producent daje 20-letnią gwarancję skuteczności działania. W pierwszych 36. miesiącach, co roku odwiedzą Cię technicy, którzy sprawdzą, czy wszystko działa pomyślnie. Masz więc wsparcie doświadczonych osób, które pomogą Ci uporać się z osuszaniem murów.

Osuszanie murów i zdrowie ludzkie ma ze sobą wiele wspólnego. Wilgoć w części mieszkalnej prowadzi do wykwitów pleśni. Zarodniki grzybów potrafią uprzykrzyć życie i mogą powodować występowanie wielu dolegliwości. W skrajnych przypadkach zagrażają nie tylko zdrowi, ale i życiu. Jeżeli zauważysz wilgoć w podpiwniczeniu lub w dowolnym innym miejscu, nie zwlekaj, działaj.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje