poniedziałek, 23 października 2023 15:39

Co za akcja policjantów i uczniów klas mundurowych z Krakowa. Takie działania mogą uratować ludzkie życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Co za akcja policjantów i uczniów klas mundurowych z Krakowa. Takie działania mogą uratować ludzkie życie

Takie akcje to coś, co zawsze warto docenić. 19 października na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona już trzecia zbiórka krwi w tym roku.

W akcji w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zarejestrowało się 28 osób,  z których 24 oddało krew. Zebrano łącznie 10 800 ml krwi. W akcji oprócz krakowskich policjantów i pracowników Policji wzięli również udział uczniowie klasy mundurowej XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie.

- Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Zebrana krew trafi do chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu. - napisano w komunikacie.

Ponadto osobom, które nie mogły dzisiaj wziąć udziału w akcji, a planują w najbliższym czasie oddać krew przypominamy, że Konsul Generalny Węgier w Krakowie zaprosił małopolskich policjantów do akcji pn. „Polak – Węgier, jedna krew”, która odbędzie się w terminie od 23 do 30 października 2023 roku, we wszystkich oddziałach RCKiK na terenie woj. małopolskiego.

Foto: KPP w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka