piątek, 5 kwietnia 2024 11:04

Co za kulturka w wykonaniu watahy dzików. Niektórzy z nas mogliby się uczyć zasad ruchu drogowego [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Co za kulturka w wykonaniu watahy dzików. Niektórzy z nas mogliby się uczyć zasad ruchu drogowego [WIDEO]

Znamy już opinie, że dziki bywają szalone, pożyteczne, a czasami nawet i pijane (mowa tu o słynnych ssakach z Parku Miejskiego w Wadowicach). Słyszeliśmy również głosy, że przedstawiciele rodziny świniowatych mogą być niebezpieczne dla człowieka. Czas więc jednak postawić pozytywną tezę przy tych niedocenianych mieszkańcach polskich lasów i... miast.

Wyjątkową wręcz popularnością cieszy się bowiem nagranie, gdzie wataha dzików z pełną kulturką i znajomością zasad przechodzenia w odpowiednim miejscu przez jezdnię - spokojnym tempem przemieszcza się na drugą stronę drogi.

I tak, tak - wiemy! Tam było czerwone światło. W tej jednak sytuacji prawo mogło być delikatnie naciągnięte...

Inteligencja dzików

W ostatnich latach dziki nie cieszą się dużą sympatią w Polsce. Jest to pokłosie faktu, że często można je spotkać w miastach, gdzie np. penetrują śmietniki, a ich menu opiera się na wszystkich możliwych produktach.

Nie zmienia to jednak faktu, że są to naprawdę inteligentne ssaki, które żyją w dobrze zorganizowanych watahach, w których obowiązują hierarchia i porządek. Byt w miastach zawdzięczają człowiekowi, który przekształca naturalne środowisko dzikich zwierząt...

Foto: zrzut ekranu

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka