sobota, 11 stycznia 2020 23:08

Cyjanek, czołówka i pociąg. To były najtrudniejsze grudniowe akcje miechowskiej straży

Autor Mirosław Haładyj
Cyjanek, czołówka i pociąg. To były najtrudniejsze grudniowe akcje miechowskiej straży

Za pośrednictwem swojej strony internetowej strażacy z PSP w Miechowie poinformowali o najtrudniejszych akcjach ratowniczych w jakich brali udział w grudniu zeszłego roku. Wśród zdarzeń o podwyższonym stopniu ryzyka i trudności znalazły się: podejrzenie skażenia cyjankiem, czołowego zderzenia dwóch samochodów oraz wypadku na przejeździe kolejowym.

Miechowscy strażacy zamieścili następujące informacje, co do podejmowanych akcji.

Małoszów 5.12.2019 r.

W odległości ok. 200 m od DK 7 w lesie znaleziony zastał zaparkowany biały samochód. W pobliżu znajdowało się wydzielone  miejsce taśmą ostrzegawczą a na szybach pojazdu znajdowały się przylepione kartki, na których była podana informacja, że teren może być skażony cyjankiem potasu.

Działania strażaków po przybyciu na miejsce polegały na wyznaczeniu strefy bezpiecznej w promieniu 150 m, zadysponowania na miejsce zdarzeniu dodatkowych sił i środków i skontrolowania miejsce przez specjalnie wyposażone jednostki. Podczas działań znaleziono mężczyznę bez oznak życia, leżącego na czarnej foli. Dodatkowo zadysponowano na miejsce grupę pirotechników, która wykluczyła obecność materiałów wybuchowych w znalezionym pojeździe. Po tych czynnościach dokonano pomiarów, które nie wykryły obecności substancji chemicznych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na miejscu zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Miechowie.

Kamionka 13.12.2019

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem gospodarczym. W wyniku uderzenia samochód był prze ok. 200 metrów pchany przez lokomotywę. Pojazdem  podróżował mężczyzna, który wprawdzie samodzielnie opuścił pojazd, ale uskarżał się na ból w okolicy żeber.

Przybyli na miejsce strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowy, polegającej na unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa ułożenie poszkodowanego na desce ortopedycznej. Po czynnościach policyjnych samochód przy pomocy wyciągarki elektrycznej został usunięty z torowiska. Na miejsce zdarzenia przybył  Zastępca Komendant Powiatowego PSP w Miechowie.

Brzuchania 19.12.2019

Przybyli na miejsce strażacy musieli zmierzyć się ze skutkami czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, kierowcami których były kobiety. Jedna z nich znajdowała się nieprzytomna w pojeździe marki BMW, natomiast druga samodzielnie opuściła pojazd, była świadoma i czuła się dobrze.

Do poszkodowanej dotarł jeden z ratowników, który stwierdził brak czynności życiowych, jednocześnie przystąpiono do wykonania dostępu do zakleszczonej osoby przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu kobiety z pojazdu lekarz ZRM stwierdził zgon kobiety. Druga kierująca po przebadaniu zabrana została przez ZRM do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych policji oraz Prokuratora przywrócono ruch drogowy w obu kierunkach, który na kilka godzin został całkowicie wstrzymany w wyniku blokady drogi.

Fot. i inf.: PSP Miechów

Miechów - najnowsze informacje