wtorek, 2 stycznia 2024 09:33

Czas na ich otrzymanie to zaledwie kilka dni! Od dziś ponownie można o to wnioskować

Autor Mirosław Haładyj
Czas na ich otrzymanie to zaledwie kilka dni! Od dziś ponownie można o to wnioskować

Od wtorku (2 stycznia) ponownie można wnioskować w sprawie wynajmu rowerów elektrycznych. Wypożyczalnia rowerów LajkBike wraca do działania w pełnym zakresie.

Od 2 stycznia ponownie można składać wnioski o wynajem LajkBike’ów z elektrycznym wspomaganiem. Z uwagi na duże zainteresowanie i konieczność rozładowania oczekującej kolejki, przyjmowanie zgłoszeń było wstrzymane od września ubiegłego roku. Wydawanie sprzętu będzie natychmiastowe, a chętni nie będą musieli długo czekać – oczekiwany czas otrzymania roweru to zaledwie kilka dni.

Zasady składania wniosków:

  • osoby, które chcą skorzystać z systemu, mogą złożyć formularz na stronie internetowej lajkbike.ztp.krakow.pl,
  • użytkownicy, którzy wcześniej wypożyczali rower lub składali wniosek, ale ostatecznie nie skorzystali z wynajmu, mogą złożyć nowy wniosek po zalogowaniu się na swoje konto i wybraniu opcji „Wypożycz ponownie” w „Panelu użytkownika”. Opcja ta nie będzie dostępna dla osób, które obecnie mają aktywne wypożyczenie, chyba że są umówione na zwrot roweru. W takim przypadku będą mogli zakończyć obecne wypożyczenie i od razu podpisać umowę na nowy okres wynajmu podczas jednej wizyty w serwisie.

LajkBike to miejski system wypożyczalni rowerów na dłuższy okres. Rower można wypożyczyć na co najmniej miesiąc, a maksymalny okres wynajmu wynosi trzy miesiące. Rower jest przeznaczony do użytku prywatnego. W ramach pakietu korzystający otrzymują także serwis techniczny, który obejmuje pomoc w przypadku niezawinionych usterek, takich jak przebicie opony. W chwili obecnej dostępne są 500 rowerów tradycyjnych oraz 500 rowerów z elektrycznym wspomaganiem.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka