piątek, 28 stycznia 2022 09:44

Czy kulki magnetyczne to zabawka warta uwagi?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy kulki magnetyczne to zabawka warta uwagi?

Dzieci uwielbiają zabawę magnesami. Różnego rodzaju klocki, książeczki i układanki magnetyczne przyciągają ich uwagę, zapewniają wiele godzin zabawy, a przy okazji świetnie kształtują motorykę małą. Obok klasycznych klocków w postaci dużych kulek i patyczków jakiś czas temu na rynku gadżetów magnetycznych pojawiły się kostki Neocube. Dostępne w różnych kolorach kostki magnetyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Co to za kostki? Czy są bezpieczne dla najmłodszych?

Neocube – kulki magnetyczne konstrukcyjne

Neocube to kulki magnetyczne oferowane w zestawach przyjmujących postać sześcianów. Standardowo w zestawie znajdziemy 216 kulek neodymowych o identycznej średnicy, które możemy dowolnie łączyć z sobą tworząc przestrzenne figury i konstrukcje. Kulki są dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach, dzięki czemu doskonale komponują się zarówno w pokoju nastolatka, jak i gabinecie prezesa firmy (szczególnie eleganckie są zestawy w kolorze czarnym).

Wybierając zestaw Neocube dla dziecka warto zwrócić uwagę na średnicę kulek. Najczęściej są one bowiem małe – mają ok. 3mm. W sprzedaży dostępne są również zestawy z większych kulek. Będą one o wiele leprze dla młodszych dzieci (powyżej 3 roku życia), ze względu na ograniczenie ryzyka połknięcia. To właśnie ze względu na niewielką średnicę kulek w zestawie Neocube bywają odradzane jako zabawka w przypadku dzieci, choć z drugiej strony zabawa magnesami niesie za sobą szereg korzyści.

Korzyści z zabawy kulkami magnetycznymi

Jeśli przyjrzymy się możliwościom oferowanym przez zestawy kulek magnetycznych oraz temu, jak bawią się nimi dzieci młodsze i starsze szybko dostrzeżemy, że omawiana zabawka rozwija:

  • Kreatywność i wyobraźnię: Uniwersalny kształt i możliwość tworzenia niestandardowych kreacji sprawiają, że bawiąc się kulkami magnetycznymi dziecko samo wymyśla nowe formy. Rozwija wyobraźnię odczuwając przy tym satysfakcję z tworzenie nowych rzeczy.
  • Uważność i koncentrację: Zabawa kulkami mobilizuje do koncentracji i ćwiczy umiejętność skupiania uwagi na jednej czynności. W praktyce zestawy kulek magnetycznych wpływają korzystnie na rozwijanie umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia oraz szukania nieszablonowych rozwiązań.
  • Zdolności manualne: Niezależnie od tego, czy dziecko odtwarza układ sześcianu, czy tworzy autorskie konstrukcje układanie kostki wymaga koordynacji ruchów rąk, co ma pozytywny wpływ na rozwój półkul mózgowych i rozwijanie zdolności manualnych.
Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje