środa, 4 stycznia 2023 15:46

Czy Playstation Plus Premium spełni swoje zadanie?

Autor Artykuł zewnętrzny
Czy Playstation Plus Premium spełni swoje zadanie?

Jako członek programu Playstation Plus Premium, byłem nieco rozczarowany dostawą tzw." Klasyki". Kiedy się rejestrowałem, wykupiłem członkostwo ze względu na możliwość grania w "Silent Hill" i kilka innych klasyków, które zostały usunięte po uruchomieniu nowego Premium. Niestety, wszystko, co chciałem odzyskać lub dodać, jeszcze się nie ukazało, a lista starszych gier jest bardzo skromna. Mimo, że jest tam kilka fantastycznych opcji, to mam wrażenie, że Playstation dodaje co miesiąc nowe gry, żeby osiągnąć założony limit. Nie wspominając o tym, że dostajemy serię gier wideo, które są powszechnie dostępne, ale nie te, których ceny są wysokie. Tak, uwielbiam "Resident Evil Director's Cut" i "Ape Escape", ale te opcje są dostępne od dłuższego czasu w nowszych lub starszych formach. Jakie są ukryte skarby, które chciałbym mieć? Zastanówmy się.

Zacznę od tego, że niektóre z tych gier są moimi ulubionymi, a inne po prostu zasługują na kolejną szansę. Moim zdaniem "The Bouncer" od Square Enix zasługuje na kolejną szansę , będąc oryginalną inspiracją dla Kingdom Hearts i gier walki powstających na całym świecie. Sion i jego ekipa odmieńców stworzyli zabawną historię, w której próbują ocalić swoją miłość, Dominique, przed niebezpieczeństwem. Bardzo krótka gra, trwająca około czterech godzin, "The Bouncer" naprawdę ożywiła małe miasto i pozwoliła graczowi przemierzać je w poszukiwaniu zakończenia historii. Tytuł ten nie został dobrze przyjęty, podczas debiutu, ale myślę, że przetrwał próbę czasu pod względem grywalności i stylu.

Sion Barzahd kopie tyłki w "The Bouncer".

Następnie chciałbym przywrócić stare gry grozy, które miały swoje korzenie na Playstation 1 i 2. Mówię o takich tytułach jak "Rule of Rose", "Haunting Ground" i "Clock Tower" z PS1. Są to gry, które nie mają sobie równych, jeśli chodzi o cenę - na płytach kosztują nawet kilkaset dolarów. Wprowadzenie tych tytułów na rynek premium pomogłoby graczom, którzy chcą spróbować swoich sił w czystym horrorze. Gra w te tytuły stała się inspiracją dla współczesnych klasyków, takich jak "Dead by Daylight",  do którego konta DBD można znaleźć na Eldorado.gg. Poza tym, czy moglibyście przywrócić to urocze miasteczko, które nazywam "Silent Hill"?

Wreszcie, co nie mniej ważne, na Playstation 1 i 2 jest mnóstwo tytułów sportowych i sportów ekstremalnych, które na pewno spodobają się fanom na platformie Premium. Są wśród nich takie tytuły jak "SSX", "Tony Hawk's Underground", "Dave Mirra Freestyle BMX" i kolejne odsłony "Gran Turismo". Już dawno gracze nie słyszeli dźwięków i nie widzieli widoków tych oldschoolowych klasyków, więc szkoda byłoby przenieść Premium na nowoczesne konsole i nie dostać tych gier.

Jazda na deskorolce w slumsach w “Tony Hawk’s Underground”.

Przyszłość Playstation Plus Premium będzie pomyślna, jeśli korzenie zostaną wyciągnięte z ziemi i wrócimy do omawianej wcześniej klasyki. W ostatnim czasie Playstation odczuło spadek liczby subskrybentów  i liczę na to, że będzie kontynuować poprawę w każdym możliwym punkcie. Patrząc w przyszłość, chciałbym wierzyć, że zarówno Xbox, jak i Playstation mają swoje abonamenty w kieszeni, ale nie mogę nie myśleć o tym, jak wiele IP brakuje w ich programach. Abonamenty zawierają wiele gier, w które możesz grać oczekując na zmiany. Jeśli nie są to gry dla Ciebie, wskocz do najnowszego sezonu Fortnite za darmo i sprawdź swoje umiejętności na nowym polu bitwy.

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka