poniedziałek, 7 czerwca 2021 09:25

Czy warto postawić garaż blaszany?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy warto postawić garaż blaszany?

Garaż nie musi być murowany, świetnie sprawdzi szybki do postawienia i tani blaszak. Można kupić go już za parę tysięcy złotych i wykorzystać w dowolny sposób. Wybór jest obecnie ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie idealny model.


Jakie zalety i wady mają garaże blaszane?

Garaże blaszane nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością, wynika to z ich licznych zalet. Jedną z nich będzie atrakcyjna cena. Najtańsze modele można kupić już za mniej niż dwa tysiące złotych. Montaż takiego blaszanego obiektu jest prosty, wiele osób poradzi sobie z nim samodzielnie. Zawsze można też powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy postawią garaż w parę godzin. Jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu z garażem murowanym. Nie trzeba nawet mieć pozwolenia na budowę, wystarczy dokonać zgłoszenia w urzędzie i po kłopocie. Blaszki są mobilne, można je z łatwością zdemontować i przenieść w inne miejsce. Możliwe jest nawet wybranie modelu z ociepleniem lub wykonanie go samodzielnie po wzniesieniu już obiektu. W przypadku tanich blaszaków wadą będzie termoregulacja – blacha nagrzewa się mocno latem, z kolei zimą wychładza. Dobra izolacja rozwiązuje tego typu problemy. Metalowa konstrukcja jest lekka, co w przypadku silnych podmuchów wiatru staje się problematyczne ze względu na niestabilność.

Jak wybrać garaż blaszany?

Przy wyborze garażu blaszanego na uwadze trzeba mieć nie tylko cenę, ale też szereg innych kwestii. Należy zwracać uwagę na konstrukcję pod kątem trwałości i stabilności. Wytrzymały garaż posłuży użytkownikowi przez długi czas. Na uwadze trzeba mieć to, z jakich materiałów został wykonany garaż. Im lepsze parametry będzie miała użyta blacha, tym garaż będzie stabilniejszy i bardziej wytrzymały. Istotne są również zastosowane zabezpieczenia przed włamaniem typu wzmacniane zawiasy, antywłamaniowe wkładki do drzwi itd.

Do czego można wykorzystać garaż blaszany?

W garażu blaszanym nie musi stać samochód, może on zostać wykorzystany na wiele innych sposobów. Świetnie sprawdza się w roli składziku na akcesoria i sprzęty ogrodnicze. Mają one tendencję do rdzewienia, jeśli są narażane na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, dlatego trzeba zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Blaszaki mogą pełnić funkcję magazynu, miejsca do przechowywania opału lub sprzętu sportowego. Trzymanie rowerów i innych pojazdów na zewnątrz nie jest najlepszym pomysłem, a w garażu blaszanym będą należycie chronione przed opadami i wilgocią, kradzieżą. Garaż z blachy można przekształcić na warsztat dla majsterkowania, miejsce do rozwijania swoich pasji typu gra na instrumencie czy garncarstwo. Wspaniale sprawdzi się na placu budowy do zabezpieczenia materiałów budowlanych.

Maritom.pl

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje