środa, 6 marca 2024 08:57

Czym najlepiej karmić psa? Porównanie zalet karmy suchej i mokrej

Autor Artykuł sponsorowany
Czym najlepiej karmić psa? Porównanie zalet karmy suchej i mokrej

Każdy właściciel czworonoga musi zadbać o to, aby zapewniać swojemu czworonożnemu przyjacielowi odpowiednią karmę. Idealna karma powinna być dobrana do potrzeb psa i dostarczać mu zbilansowany zestaw składników odżywczych. Tylko wtedy można zyskać pewność, że zwierzę zachowa zdrowie, a do tego będzie miało dużo energii i przez wiele lat utrzyma dobrą kondycję.

  1. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa?
  2. Jaka sucha karma dla psa?
  3. Dlaczego warto podawać psu karmę mokrą?
  4. Czym wyróżniają się produkty dla psów z serii Dolina Noteci?
  5. Dlaczego warto kupować karmę dla psa przez internet?

Niezależnie jednak od tego, czy chodzi o wybór karmy dla psów dorosłych, czy szczeniaków, proces jest dość skomplikowany. Nie dość, że obecnie w sklepach można znaleźć produkty wielu różnych firm, to dodatkowo każda z nich oferuje kilka lub nawet kilkanaście różnych marek karm dla psów. Jakby tego było mało, różnice w składzie karmy i cenie potrafią być naprawdę duże. Jak w takim razie wybrać karmę dla czworonoga, aby jej spożywanie było dla niego korzystne? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa?

Zanim przystąpi się do wybierania pomiędzy takimi wariantami jak karma sucha i karma mokra oraz zacznie sprawdzać skład poszczególnych produktów, należy zwrócić uwagę na trzy istotne czynniki, które mogą mieć decydujący wpływ przy wyborze karmy.

Chodzi o preferencje żywieniowe psa (niektóre psy mogą nie chcieć spożywać karmy mokrej, natomiast inne od samego początku będą ją uwielbiały), jego specjalne potrzeby zdrowotne wynikające z rasy lub chorób oraz wiek psa. Warto pamiętać, że szczenięta, dorosłe psy oraz czworonożni seniorzy mają zróżnicowane potrzeby żywieniowe, co wymaga stosowania prawidłowo dobranych karm.

Jaka sucha karma dla psa?

Najlepsza sucha karma powinna zawierać wysokiej jakości białko zwierzęce, dlatego to właśnie mięso powinno być na pierwszym miejscu na etykiecie wybranego produktu. Nie można również zapominać o niezbędnych tłuszczach (w tym popularnych kwasów omega-3 i omega-6), witaminach i minerałach. Suche karmy zazwyczaj mają większą zawartość węglowodanów, co może być kluczowe przy utrzymaniu dobrej formy zwierzęcia. Specjaliści rekomendują wybieranie karm z węglowodanami łatwo przyswajalnymi. Jeżeli wciąż nie wiesz, jaka sucha karma dla psa będzie najlepsza, zapoznaj się z propozycjami dostępnymi w ofercie popularnego sklepu internetowego.

Dlaczego warto podawać psu karmę mokrą?

Wadą suchych karm jest to, że zawiera ona o wiele mniej wody niż karma mokra, dlatego karmiąc nią czworonoga, trzeba zadbać również o to, aby miał stały dostęp do miski z wodą. Oprócz większej zawartości wody, mokra karma dla psa ma często intensywniejszy smak i zapach, przez co będzie chętniej zjadana przez psa. Są one również bogate w białko oraz mają mniejszą zawartość wypełniaczy.

Czym wyróżniają się produkty dla psów z serii Dolina Noteci?

Jeżeli ktoś nie chce ryzykować, że wybierze dla pupila nieodpowiednią karmę, może postawić na sprawdzone marki, czego świetnym przykładem jest karma dla psa Dolina Noteci. Karma ma bardzo dobry skład i jest dostępna w wielu smakach. Dodatkowo można ją kupować w wielopakach, co pozwala obniżyć koszty bez rezygnowania z wysokiej jakości.

Dlaczego warto kupować karmę dla psa przez internet?

Przy okazji warto wspomnieć o licznych zaletach związanych z zamawianiem karmy dla dorosłych psów i szczeniaków przez internet. Nie dość, że można łatwo porównać karmy mokre i suche dzięki takim zestawieniom jak ranking karm suchych, to klient może upewnić się, że wybrał najlepszą ofertę. Przy zamawianiu większej ilości suchej karmy lub kartonów puszek dodatkową zaletą jest również to, że nie trzeba ich samodzielnie nosić.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka