środa, 17 sierpnia 2022 07:43

Dachowanie, wybuchająca opona i nietrzeźwi kierowcy. Długi weekend na olkuskich drogach

Autor Patryk Trzaska
Dachowanie, wybuchająca opona i nietrzeźwi kierowcy. Długi weekend na olkuskich drogach

Dobiegł końca długi sierpniowy weekend. W tym czasie - od piątku do poniedziałku na drogach powiatu olkuskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranne zostały 4 osoby oraz 7 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

W piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili ogólnopolskie działania Prędkość. Działania te skierowane były przeciwko piratom drogowym. W tym dniu policjanci ujawnili aż 75 przypadków, w których  kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość.

Z kolei 13 sierpnia  policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali 44-letniego kierowcę skody, który w Bukownie na ulicy Mostowej wjechał w ogrodzenie jednej z lokalnie działających uszkodził  znak drogowy, a następnie dachował.  Kierujący skodą był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

15 sierpnia (poniedziałek) po godzinie 23 w Olkuszu na Alei 1000-lecia zatrzymano również nietrzeźwego kierowcę skody. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów, mężczyzna nie chciał podać swoich danych i twierdził, że to nie on kierował pojazdem.  Mężczyzna  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje, policjanci będą prowadzić z zatrzymanym  czynności i wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Również w poniedziałek około godziny 12.50 na drodze krajowej nr 94 w Ujkowie Nowym, na pasie ruchu w kierunku Krakowa doszło do wypadku drogowego z udziałem Forda Transita. Jak wstępnie ustalili policjanci, w fordzie wystrzeliła lewa tylna opona, w skutek czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Ranne w tym zdarzeniu drogowym zostały 4 osoby, kierujący i troje pasażerów w wieku 45, 17 i 13 lat. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu, jedna z osób doznała złamania nadgarstka. Kierujący i pasażerowie nie wymagali  dalszej hospitalizacji. Kierowca forda był trzeźwy.  Na drodze krajowej nr 94 trwały utrudnienia. Zablokowany był jeden pas ruchu (prawy) w kierunku Krakowa.

Zobacz: Dramat na drodze w powiecie olkuskim! 4-osobowa rodzina trafiła do szpitala

inf./ fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje