środa, 13 marca 2024 10:34

Darmowy bilet do Stambułu i wycieczka kamperem! Rusza Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N w Wieliczce i Bochni

Autor Artykuł sponsorowany
Darmowy bilet do Stambułu i wycieczka kamperem! Rusza Małopolski Festiwal Podróżniczy  50°N w Wieliczce i Bochni

Już w najbliższy czwartek rusza Małopolski Festiwal Podróżniczy w Wieliczce i Bochni. Tegoroczny program został podzielony na 8 bloków, a gośćmi festiwalu będą m.in.: Tomek Michniewicz, Jacek Hugo-Bader, Janusz Gołąb, Piotr Trybalski czy Jakub Porada. Cena biletu na jeden blok kosztuje zaledwie 15 złotych. Bilety rozchodzą się szybko, dlatego organizatorzy zachęcają, aby nie zwlekać z zakupem do ostatniej chwili.

Trzy dni pełne emocji

Pierwszy blok rozpocznie się już 15 marca w godzinie 18:00 i potrwa do godziny 20:00. Prelekcję poprowadzi Łukasz Pająk wraz z Janem Skuliczem i Karoliną Korusiewicz. To jednak nie koniec wydarzeń w piątkowy wieczór. O godzinie 20:30 rozpocznie się drugi panel prowadzony przez Tomasza Michniewicza. Blok tematyczny potrwa do 21:30.

W sobotę (16 marca) podczas festiwalu odbędą się aż trzy panele. Pierwszy z nich prowadzony przez Wiktorię Kotwicką i Andrzeja Muszyńskiego rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 17:00. Tuż po nim, od 17:30 do 19:30 swój blok tematyczny poprowadzą Zofia Samsel, Jakub Tolak i Piotr Trybalski. Zwieńczeniem dnia będzie panel Janusza Gołąba, polskiego alpinisty i himalaisty, pierwszego zimowego zdobywcy ośmiotysięcznika Gaszerbrum I. Rozpocznie się on o godzinie 20:00 i potrwa do 21:00.

Ostatni dzień Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego w Wieliczce (niedziela, 17 marca) rozpocznie się o godzinie 15:00 od bloku Doroty Szparagi oraz Elżbiety i Andrzeja Lisowskich. Spotkanie z prelegentami potrwa dwie godziny. Tuż potem rozpocznie się panel prowadzony przez Jacka Hugo-Badera, polskiego dziennikarza i reportażystę. W planie festiwalu przewidziany jest on między godziną 17:30, a 18:30. Na zakończenie wydarzenie przewidziano blok prowadzony przez Jakuba Poradę,  polskiego dziennikarza telewizyjnego i radiowego.

Cena biletu na każdy blok to zaledwie 15 złotych.

Do wygrania atrakcyjne nagrody

Podczas festiwalu można wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane przez partnerów, m.in wynajęcie kampera czy bilet lotniczy na trasie Kraków - Stambuł - Kraków.

#Partnerzy50N #PartnerZłoty Volkswagen Auto Group Luzar Wieliczka #Nagrody #Sobota Mamy dla Was kolejną wyjątkową...

Opublikowany przez 50N Małopolski Festiwal Podróżniczy Poniedziałek, 11 marca 2024

#Partnerzy50N #Partner Turkish Airlines #Nagrody #Niedziela Przyjdź w niedzielę na finałową prelekcję tegorocznego...

Opublikowany przez 50N Małopolski Festiwal Podróżniczy Niedziela, 10 marca 2024

Prolog w Bochni

Wydarzenie poprzedzi czwartkowe (14 marca) spotkanie w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera (Rynek 20) w Bochni, którego bohaterem będzie Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Autor programu podróżniczego “Inny świat” w telewizji TTV i audycji “Reszta Świata” w radiowej Trójce, który zabierze uczestników w podróż dookoła świata.

Warto dodać, że wstęp na spotkanie z Tomkiem podczas Prologu w Bochni jest bezpłatny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 (wejście od godz. 17 – nie obowiązują bilety ani bezpłatne wejściówki).

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi – Miasto i Gmina Wieliczka i Miasto Bochnia.

Partnerami Złotymi Festiwalu są: PKO Bank Polski oraz Grupa Luzar z Wieliczki oraz California Center. Partnerami wydarzenia są: Turkish Airlines, Power Canvas, ACW Adventure oraz Wielickie Centrum Kultury, Wielicki Ośrodek Sportu i Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PRO-TUR oraz Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce i Kino Wielicka Mediateka.

4. edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N wraz z PROLOGIEM została objęta patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Pana Artura Kozioła, a także Burmistrza Miasta Bochnia – Pana Stefana Kolawińskiego.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka