czwartek, 13 stycznia 2022 15:22

Depilacja laserowa: Fakty i mity

Autor Artykuł sponsorowany
Depilacja laserowa: Fakty i mity

Depilacja laserowa cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Możliwość wykonania zabiegu na całe ciało lub jego wybraną partię pozwala nam na dostosowanie zakresu depilacji do indywidualnych potrzeb oraz budżetu. Mimo coraz większej liczby osób korzystających z depilacji laserowej wokół zabiegu narosło wiele mitów. Jedne działają na korzyść zabiegu, inne nie. Co jest faktem, a co mitem dotyczącym depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, czyli co?

Interesuje Cię depilacja laserowa – Białołęka to lokalizacja, w ramach której możesz wykonać zabieg przy użyciu najwyższej jakości aparatury. Jakość urządzenia ma tu kluczowe znaczenie dla efektywności zabiegu oraz trwałości uzyskiwanych rezultatów. Dlaczego?

Wraz ze wzrostem popularności zabiegów gabinetowych na rynku pojawił się szereg urządzeń przeznaczonych do użytku domowego. Zarówno jedne, jak i drugie promowane są jako:

  • skuteczne,
  • bezbolesne,
  • zapewniające trwałe rezultaty.

Jak to wygląda w praktyce? W praktyce urządzenia przeznaczone do użytku domowego nie są w stanie zapewnić nam trwałości rezultatów zbliżonej do rezultatów profesjonalnej depilacji laserowej gabinetowej. Po serii zabiegów w gabinecie kosmetycznym możemy liczyć na ok. 10 lat gładkiej skóry (w tym miejscu na uwagę zasługują dwie kwestie: (1) depilacja laserowa nie jest skuteczna w 100%, w związku z czym w ramach depilowanego obszaru mogą wyrastać pojedyncze włoski, (2) w celu utrzymania efektu depilacji zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających raz na cztery lata). Po serii zabiegów urządzeniem przeznaczonym do użytku domowego efekt utrzymuje się tak długo, jak długo regularnie przeprowadzamy zabiegi przypominające. Po zaprzestaniu ich wykonywania większość niepożądanego owłosienia odrasta.

Depilacja laserowa przynosi natychmiastowe efekty?

I tak, i nie… Jednym z mitów krążących wśród osób, które nie rozeznały jeszcze tematu depilacji laserowej jest przeświadczenie, że włosy znikają bezpowrotnie już po jednym zabiegu. Uzyskanie takiego efektu nie jest możliwe. Wynika to z różnego tempa wzrostu włosów na naszej skórze. Dlatego też do całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia z danej partii ciała niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Zabieg niszczy włosy w fazie wzrostu. Nie działa jednak na włosy w fazie przejściowej, ani na włosy w fazie spoczynku.

Im ciemniejszy włos, tym lepszy efekt zabiegu?

To fakt, ze względu na dużą zawartość barwnika (melaniny) depilacja laserowa włosów ciemnych jest o wiele bardziej skuteczna niż depilacja włosów jasnych, co nie oznacza, iż nie jesteśmy w stanie przeprowadzić skutecznej depilacji laserowej włosa blond. W większość przypadków wymaga to przeprowadzenia większej liczby sesji zabiegowych, ale pozwala uzyskać efekt tożsamy z efektem depilowania włosów ciemnych. Warto przy tym pamiętać, iż depilacja włosów ciemnych w przypadku wysoko napigmentowanej skóry (ciemniej karnacji) jest równie wymagająca, jak depilacja włosów jasnych i wiąże się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych sesji.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje