środa, 19 maja 2021 08:43

Dilerzy z powiatu wielickiego w rękach kryminalnych. Handlowali od grudnia

Autor Marzena Gitler
Dilerzy z powiatu wielickiego w rękach kryminalnych. Handlowali od grudnia

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch dilerów narkotykowych z powiatu wielickiego, którzy od grudnia zajmowali się dystrybucją i sprzedażą tych substancji. Za wprowadzanie do obrotu i handel znaczną ilością narkotyków grozi im do lat 12 więzienia.

Na trop dilerów z powiatu wielickiego kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie natrafili monitorując środowisko przestępcze.  

13 maja br. zatrzymali i przeszukali mieszkanie podejrzanego o handel narkotykami 33-latka. Kryminalni znaleźli w jego domu ponad 45 gramów suszu roślinnego, blisko 50 gramów amfetaminy i kilkadziesiąt tabletek ecstasy. Okazało się, że 33-latek najprawdopodobniej zaopatruje się w narkotyki u swojego 31-letniego krewnego, który również mieszka w tej samej miejscowości.

Tego samego dnia kryminalni wraz z funkcjonariuszem Izby Celno-Skarbowej i psem tropiącym udali się do drugiego podejrzanego. Tam znaleźli marihuanę, tabletki ecstasy, wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych,

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania 33-latek przyznał się, że kupował - w celu dalszej odsprzedaży - od swojego krewnego duże ilości substancji psychotropowych od grudnia ub.r. Jak ustalili funkcjonariusze, w tym okresie obaj mężczyźni mogli nabyć i sprzedać nawet kilkaset gramów narkotyków.

Za posiadanie, wprowadzanie do obrotu i handel znaczną ilością narkotyków może im grozić nawet do lat 12 więzienia. 14 maja Prokuratura Rejonowa w Wieliczce, wobec 33- i 31-latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje