środa, 19 maja 2021 07:35

Dla Polaków tej szczepionki brakuje. Ukraińcy chcący pracować w naszym kraju otrzymają ją na granicy...

Autor Norbert Kwiatkowski
Dla Polaków tej szczepionki brakuje. Ukraińcy chcący pracować w naszym kraju otrzymają ją na granicy...

Szczepionka J&J jest jedną z najbardziej rozchwytywanych przez polskich pacjentów. Niestety, preparat tej marki jest aktualnie trudno dostępny, ponieważ producent ograniczył dostawy o 450 tys. dawek. Okazuje się, że na przejściach granicznych z Ukrainą przygotowywane są szczepienia dla Ukraińców, którzy przyjeżdżając do Polski za pracą mogą liczyć na szczepienie właśnie szczepionką Johnson & Johnson...

- To będzie jak filtr zabezpieczający kraj przez wniesieniem koronawirusa z zewnątrz. Już teraz w naszych punktach testowych przy granicy z Ukrainą wychwytujemy codziennie po kilka osób zakażonych. Osoby przyjeżdżające do pracy w Polsce też powinny być zaszczepione, co wzmocni naszą ochronę - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską dr Stanisław Mazur, prezes CM Medyk w Rzeszowie, jeden z organizatorów akcji szczepień na Podkarpaciu.

Według pierwszych obserwacji medyków pracujących na miejscu, przybywający do Polski Ukraińcy chcą się szczepić. We własnym kraju mają małe szanse na szczepienie.

Jak dotąd liczba osób zaszczepionych w Polsce wynosi 16 milionów.

Info: wp.pl Foto: YouTube/zrzut ekranu

Małopolska - najnowsze informacje