środa, 22 marca 2023 11:48

Dlaczego kontenery biurowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych budynków biurowych?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego kontenery biurowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych budynków biurowych?

Obecne, ciężkie dla przedsiębiorców czasy nie sprzyjają nowym inwestycjom, czy to w zasoby ludzkie, czy rozszerzanie działalności. Rosnące koszty administracyjne coraz częściej doskwierają firmom, które świetnie sobie radziły i mogły pozwolić na wynajem dużych powierzchni biurowych. Czy istnieje jakaś alternatywa na niepewny moment w biznesie? Owszem, a jest nią technologia kontenerowa. Dlaczego to rozwiązanie, które powinien rozważyć każdy przedsiębiorca?

Technologia kontenerowa - oszczędność pieniędzy

Pierwsza i najważniejsza kwestia, która w dużej mierze wpływa na rosnącą popularność kontenerów biurowych - cena. To  oczywiście nic innego, jak właśnie koszty stymulują w przedsiębiorcach potrzebę przemyślenia obecnej sytuacji i znalezienia alternatywy, która pod kątem optymalizacji kosztowej będzie dla firmy rentowniejsza. Przestrzeń biurowa na wynajem to zawsze ogromny koszt, który szczególnie teraz - we wszechobecnym modelu pracy zdalnej bywa nieuzasadniony.

Na szczęście technologia kontenerowa to rozwiązanie szyte na miarę. Nowoczesne, w pełni wyposażone przestrzenie biurowe, które w przypadku takiej potrzeby mogą przybrać formę popularnych open-space to strzał w dziesiątkę, jeśli redukcja wydatków stałych jest dla nas priorytetem.

Pod względem komfortu i infrastruktury kontener biurowy nie różni  się niczym od przestrzeni biurowych znajdujących się w biurowcach. Pełny zestaw przyłączy, łazienka i WC, możliwość piętrowania kontenerów w celu dostosowania powierzchni do liczby pracowników i duża dowolność w zakresie aranżacji - to atuty, które w połączeniu z opcjonalnym dodatkowym wyposażeniem zapewnią godne warunki do realizowania wszelkich procesów biznesowych.

Szybkie zaaranżowanie przestrzeni biurowej właśnie tam, gdzie jest to potrzebne

Jednym z podstawowych problemów związanych z tradycyjnym budownictwem jest czas, który upływa, zanim przestrzeń będzie oddana do użytku. Nie mówiąc już o wykończeniu wnętrz i wyposażeniu - od pomysłu na stworzenie takiej przestrzeni do jej pierwszego wykorzystania upływa nawet kilka miesięcy.

Co zrobić, gdy biuro, pomieszczenie socjalne czy przestrzeń sanitarna jest nam potrzebna tu i teraz? Odpowiedzią na to pytanie jest kontener. Taki kontener biurowy może być zamówiony na stronie Mobilbox, gdzie już na etapie kompletowania zamówienia ustalimy wszelkie szczegóły i wstępny model zagospodarowania.

Teraz dzieli nas już tylko kilka dni od dostarczenia gotowych modułów i instalacji ich. W praktyce po kilku dniach nasz kontener - czy to biurowy, socjalny, magazynowy czy sanitarny jest gotowy do użycia i do spełniania swojej funkcji.

Dowolność w zakresie aranżowania przestrzeni biurowej

Jednym z najczęściej podnoszonych argumentów sprzeciwiających się koncepcji kontenerów jest ograniczony wpływ na zaaranżowanie wnętrza. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne przestrzenie kontenerowe mogą zostać przez nas do woli aranżowane, uwzględniając komfort i ergonomię pracy i odpoczynku każdego odwiedzającego. To od nas zależy, jak duży ma być kontener (istnieje możliwość połączenia kilku modułów w jeden duży system kontenerowy), jak zostaną ustawione meble i inne elementy wyposażenia.

Dzięki temu kontener biurowy będzie możliwie jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb i zapewni wszelkie wygody, dzięki którym nasz biznes będzie mógł kwitnąć szybciej i z uwzględnieniem znacznie niższych kosztów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka