czwartek, 23 grudnia 2021 09:08

Dlaczego warto leczyć się w prywatnej poradni urologicznej?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto leczyć się w prywatnej poradni urologicznej?

Dostałeś zalecenie konsultacji urologicznej? Jeżeli sytuacja tego wymaga, to nie zwlekaj z udaniem się do specjalisty. Czym prędzej znajdź gabinet cieszący się dobrymi opiniami i umów wizytę. Jednak prawdopodobnie tak szybka reakcji nie sprawi, że nie utkniesz w kolejce na wiele miesięcy. Chyba, że wybierzesz prywatną poradnię urologiczną, która umawia pacjentów niemal z tygodnia na tydzień.

Dostęp do usług urologa w Gliwicach

Jeżeli mieszkasz na Śląsku to możesz podjąć leczenie urologiczne w wielu miastach. Aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, zacznij od wyszukania interesujących Cię informacji w wyszukiwarce internetowej. Najwięcej trafnych wyników otrzymasz po wpisaniu konkretnej specjalizacji wraz z lokalizacją, np. urolog Gliwice. W mieście, ale też w niewielkich odległościach od niego działa wiele przychodni, które oferują dostęp do rozbudowanych procedur medycznych, począwszy od wstępnej diagnostyki, przez wyspecjalizowane badania, aż po leczenie. W teorii dostęp ma do nich każdy ubezpieczony, jednak w praktyce wygląda to tak, że terminy oczekiwania na wizyty u urologów są tak długie, że większość osób decyduje się na konsultacje prywatne.

Urolog prywatnie – dlaczego warto?

Każdy, kto miał okazję skorzystać z leczenia czy konsultacji specjalistycznych na NFZ wie, z jakimi wyzwaniami się to wiąże. Problemem jest przede wszystkim niewielka liczba lekarzy w stosunku do tego, ilu mamy chorych i wymagających szybkiego diagnozowania, a potem kompleksowego leczenia. W niektórych miejscach czas oczekiwania na wizytę wynosi nawet kilka miesięcy. Nie można tyle czekać w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie choroby nowotworowej lub ból spowodowany zakażeniem czy uszkodzeniem mechanicznym staje się nie do zniesienia.

Jeżeli zapisujesz się na wizytę do urologa prywatnie to:

  • krócej czekasz na wizytę (czasem tylko kilka dni),
  • trafiasz dokładnie do tego specjalisty, na którym Ci zależy,
  • jesteś leczony w nowoczesnych warunkach,
  • szybciej pozbywasz się bólu i dyskomfortu,
  • wcześniej zaczynasz leczenie, co pozwala odnieść sukces i wyzdrowieć.

Pamiętaj zatem, że zawsze masz możliwość skorzystania z konsultacji u specjalistów prywatnie. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ wielotygodniowe oczekiwania na wizytę NFZ to okres napięcia oraz dodatkowego stresu. Być może Twoje przypuszczenia, co do poważnej choroby okażą się mylne. A co jeśli lekarz urolog faktycznie zdiagnozuje chorobę? Wtedy będzie liczył się każdy dzień.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje