środa, 28 września 2022 15:29

Dlaczego warto zainwestować w kwas hialuronowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto zainwestować w kwas hialuronowy?

Niekoniecznie ten, który kojarzy ci się jako produkt do modelowania poszczególnych partii twarzy. Kwas hialuronowy warto stosować jako składnik kremu, serum, domowej produkcji kosmetyków. Pozwala nam on przede wszystkim złagodzić skutki upływu czasu…

Wyjątkowy kwas hialuronowy

Masz wrażenie, że kwas hialuronowy jest wszędzie? A z pewnością w ogromnej liczbie proponowanych ci kosmetyków? To prawda! Nie ma jednak co się irytować, ponieważ akurat ten składnik jest nam bardzo potrzebny i warto zadbać o to, by był w składzie codziennie stosowanych kosmetyków. Dlaczego jest taki ważny? Ponieważ chłonie i zatrzymuje wilgoć, a tym samym sprawia, że cera jest nawilżona, promienna, wygląda po prostu zdrowo. To zresztą nie dotyczy wyłącznie cery, lecz także na przykład włosów, dla których kwas hialuronowy również jest ważnym składnikiem codziennej pielęgnacji. Ten związek jest w naszym organizmie, problem polega tylko na tym, że – jak to z wieloma cennymi substancjami – jego obecność z wiekiem spada, a za tym idą konsekwencje w postaci zmarszczek, ziemistej i suchej cery, podatnych na złamania włosów itd.

Co może ci dać stosowanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy zastosowany w odpowiedniej dawce bezpośrednio pod skórę daje właściwie natychmiastowe efekty. Jeśli nie chcesz jednak korzystać z medycyny estetycznej, musisz postawić na regularną pielęgnację. Tutaj liczy się przede wszystkim konsekwencja – nie ma znaczenia, czy kupisz czysty kwas hialuronowy i dodasz do samodzielnie przygotowywanych kosmetyków, nałożysz razem z olejem na włosy, sięgniesz po gotowe mieszanki z dodatkiem tego składnika (to najlepsze rozwiązanie, ponieważ daje gwarancję bezpieczeństwa, odpowiedniego stężenia i połączeni z innymi składnikami). Regularne stosowanie produktów z kwasem hialuronowy może pozwolić ci:

  • spowolnić procesy starzenia skóry, spłycić widoczność zmarszczek, zahamować tempo pojawiania się kolejnych,
  • ograniczyć utratę wody (co nie zmienia faktu, że o nawadnianiu organizmu dalej trzeba pamiętać),
  • silnie nawilżyć skórę, zwiększyć jej napięcie, poprawić jędrność,
  • zwalczyć stany zapalne w skórze, zredukować skutki stresu oksydacyjnego,
  • wygładzić skórę, poprawić jej gęstość, przywrócić uczucie miękkości.
  • zredukować podrażnienia, cienie pod oczami,
  • przywrócić skórze naturalny blask.

Pamiętaj przy tym, aby stawiać na produkty zawierające potrójny kwas hialuronowyo zdecydowanie najsilniejszym i najbardziej szerokim działaniu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje