środa, 8 lipca 2020 09:09

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły językowej? 4 powody!

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły językowej? 4 powody!

Nauka języka angielskiego lub innego to znakomity wybór dla dzieci — już kilkulatki uczęszczają na zajęcia i uwielbiają ten sposób spędzania czasu! Sprawdź cztery powody, dla których warto zapisać dziecko do szkoły językowej.

Wokół nauki języka we wczesnym dzieciństwie krążą krzywdzące mity, a wielu rodziców nadal ma przed oczami obraz trudnych, stresujących zajęć. Tymczasem niemal każda nowoczesna szkoła języków obcych w Krakowie lub innych dużych miastach oferuje kursy języka niemieckiego lub angielskiego dla dzieci. Takie zajęcia są prowadzone przez lektorów z wykształceniem pedagogicznym, którzy uczą poprzez zabawę. Dzięki temu zajęcia są nie lada atrakcją dla wielu maluchów! Co powinno Cię przekonać, by zapisać dziecko do szkoły języków obcych (np. w Krakowie)?

Dobre wyniki w szkole

Zdobywanie umiejętności na zajęciach dodatkowych z pewnością zaowocuje lepszymi wynikami w nauce. Angielski dla dzieci pozwala maluchom opanować słownictwo i podstawy gramatyki w formie zabawy, oswaja najmłodszych kursantów z mówieniem w obcym języku i odmienną od polskiej pisownią. Dzięki temu już na starcie, w pierwszej klasie, dziecku z większą łatwością przychodzi nauka języka angielskiego w szkolnej ławce, a później — zdawanie egzaminów na wyższym poziomie edukacji.

Lepszy start w przyszłość

Angielski dla dzieci to także inwestycja w ich przyszłość. Obecnie na rynku pracy bardzo poszukiwane są osoby znające języki obce i wygląda na to, że tendencja będzie się utrzymywać. Rozwijanie tej cennej umiejętności stopniowo, od najmłodszych lat, może otworzyć dziecku wiele furtek w przyszłości, umożliwić dobrą pracę czy znalezienie zajęcia w ciekawych branżach — związanych z tłumaczeniami lub zagranicznymi podróżami. Nauka we wczesnym dzieciństwie przebiega dużo łatwiej, dlatego osobom, które podjęły ją już w wieku przedszkolnym czy szkolnym, przyswajanie nowego języka przychodzi bez trudu.

Rozwijanie zainteresowań

Kurs języka niemieckiego lub angielskiego jest wspaniałym sposobem na poszerzanie horyzontów, a może nawet pozwoli dziecku znaleźć pasję na całe życie. Kształcące, wartościowe zajęcia są nie tylko cenną edukacją, ale też sposobem na rozwój społeczny i emocjonalny. Pomagają dziecku poznać otaczający go świat i wspierają jego rozwój na wielu płaszczyznach, a ponadto uczą pracy w grupie i empatii.

Nowe znajomości i ciekawe spędzanie czasu

Bez wątpienia zajęcia z angielskiego lub innego języka obcego to dla dzieci sposób na aktywne spędzenie czasu z rówieśnikami. Lektor prowadzący takie lekcje dba o atrakcyjną formę zajęć, uczy dzieci rozmówek, piosenek i wierszyków, a zajęcia często prowadzone są w formie gier i zabaw. Dzięki temu dziecko uczy się języka niejako „w międzyczasie”, kojarząc naukę z czymś ciekawym i angażującym. Podczas zajęć ma szansę poznać inne dzieci, nawiązać pierwsze przyjaźnie i uczyć się funkcjonowania w grupie. To również bardzo ważne umiejętności.

Zajęcia w szkole językowej mogą okazać się dla dziecka wspaniałą przygodą i szansą na przyszłość. Warto zapisać malucha na zajęcia (wiele szkół oferuje naukę już od 4. roku życia!) i sprawdzić, czy polubi takie urozmaicenie!

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje