środa, 30 marca 2022 13:08

Do tej pory zrobiły to tylko wojska hitlerowskie! To kolejna zbrodnia Rosjan

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Do tej pory zrobiły to tylko wojska hitlerowskie! To kolejna zbrodnia Rosjan

Jak poinformowała na Facebooku Ludmyła Denisowa, ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich, Rosjanie ostrzelali budynek Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Mariupolu.

Ludmyła Denisowa, ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich, napisała na Facebooku, że Rosjanie ostrzelali budynek Międzynarodowego Czerwonego Krzyża:

-Wrogie samoloty i artyleria ostrzelały budynek oznaczony czerwonym krzyżem na białym tle, wskazującym na obecność rannych, cywilów lub darów humanitarnych.

Rzeczniczka podkreśliła, że "to kolejna zbrodnia wojenna armii rosyjskiej", łamiąca Rzymski Statut Międzynarodowego Trybunału Karnego i konwencje genewskie z 1949 roku.

Denysowa podkreśliła, że w taki sposób do tej pory działały jedynie wojska hitlerowskich Niemiec.

-Do tej pory jedynymi, którzy ostrzeliwali budynki i pojazdy oznaczone czerwonymi krzyżami, były wojska hitlerowskich Niemiec. Wzywam społeczność światową do potępienia barbarzyńskich działań kraju okupującego w zakresie ostrzeliwania budynku MCK oraz do podjęcia kroków w celu jak najszybszego zakończenia krwawej wojny na terytorium Ukrainy

- napisała Denisowa.

Informację potwierdzają także żołnierze ukraińskiego pułku Azov, którzy bronią się w obleganym przez Rosjan Mariupolu. – Rosyjscy okupanci udowodnili, że są zbrodniarzami wojennymi, którzy nie przestrzegają żadnych reguł ani zasad prowadzenia wojny. Tym razem popełnili zbrodnię wojenną przeciwko Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża – napisali w mediach społecznościowych.


Fot.: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje