piątek, 2 marca 2018 11:03

Dobra woda, prosto z kranu w szpitalu im. J. Dietla

Autor Manuel Langer
Dobra woda, prosto z kranu w szpitalu im. J. Dietla

Dzisiaj o 11, w szpitalu im. Józefa Dietla w Krakowie uroczyście uruchomiono pierwszy pitnik, z czystą, w pełni zdatną do spożycia wodą, dostarczaną przez Wodociągi Miasta Krakowa. Z wymienionego pitnika, a także kilku innych zamontowanych w szpitalu, od dziś mogą swobodnie korzystać zarówno pacjenci, jak i odwiedzający ich goście.

Warto podkreślić, że szpital specjalistyczny im. Józefa Dietla jako pierwszy w Polsce został wyposażony w tego rodzaju pitniki. Jak stwierdził dyrektor szpitala, dr n. med., Andrzej Kosiniak-Kamysz: – Dla pacjentów oznacza to, że każdy pacjent i rodzina odwiedzająca będą mogli skorzystać z wody pewnej, naszej i to zupełnie bezpłatnie. Nie oszczędzaliśmy dotychczas na wodzie dla pacjentów, ale teraz będzie to dla nas finansowy oddech, a zwłaszcza dla osób korzystających z poradni ambulatoryjnej i z tzw. dziennej rehabilitacji. Jest to na pewno wartość dodana - stwierdził.

Jak dodał dyrektor Kosiniak-Kamysz: - Jako stary doktor, który służył kiedyś również w Sanepidzie chciałem wyrazić wielką radość z powodu jakości tej wody. Pamiętam z dawnych czasów stan i wskaźniki, których musiałem się wstydzić na świecie przed 30-stu laty. Pamiętam, że kiedyś każdy założony na wsi wodociąg to było wielkie wydarzenie. Dzisiaj jesteśmy epokę dalej, a sam fakt, że będzie można osiągnąć tak dobrą jakość wody z wodociągów, że będzie ją można pić - o tym nawet nie marzyłem - oznajmił.

Doniosłość uroczystości potwierdziła obecność wielu znamienitych gości, m. in. wiceministra zdrowia Zbigniewa Króla, dra Grzegorza Juszczyka - dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, prezydenta Tadeusza Trzmiela, dra Jarosława Foremnego - małopolskiego wojewódzkiego inspektora sanitarnego i współorganizatora spotkania, prezesa Krakowskich Wodociągów, Piotra Zientarę.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje