wtorek, 17 marca 2020 14:32

Dobry materac to podstawa zdrowego snu. Dowiedz się, czym kierować się podczas zakupu materaca

Autor Głos 24
Dobry materac to podstawa zdrowego snu. Dowiedz się, czym kierować się podczas zakupu materaca

Dobry materac, właściwie dobrany do potrzeb użytkownika, pozwoli zapewnić optymalne warunki do zdrowego i komfortowego wypoczynku. Na co zwrócić uwagę, wybierając nowy materac?

1. Wypełnienie materaca

Poszukiwania nowego materaca warto rozpocząć od postawienia sobie pytania: jakie wymagania powinien spełnić mój idealny materac? Inny model sprawdzi się bowiem w przypadku alergików, inny będzie dedykowany dla pary, a jeszcze inny dla osób ze schorzeniami układu ruchu.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różnych przede wszystkim pod względem wypełnienia. To, z jakich materiałów skonstruowano materac przesądzi nie tylko o komforcie użytkowania, ale także o prozdrowotnych właściwościach sprzętu.

  • Materace piankowe są wypełnione elastyczną pianką, która idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Piana pozwala zminimalizować nacisk na wrażliwie partie, odciążyć stawy i mięśnie. To rozwiązanie polecane szczególnie dla osób z wadami postawy i dla tych zmagających się z przewlekłymi bólami pleców.
  • Materace sprężynowe zbudowane z drobnych, gęsto rozłożonych sprężyn. W nowoczesnych modelach typu Hilding Zorba każdą sprężynę ulokowano w osobnej kieszonce, zapewniając tym samym wysoką wytrzymałość i elastyczność punktową sprzętu. Zalety modeli sprężynowych docenią zwłaszcza pary i osoby o wadze powyżej 100 kg, które potrzebują solidnej podpory dla ciała.
  • Materace lateksowe, dzięki wypełnieniu z lateksu, są higieniczne i antytoksyczne. Naturalny materiał zapewnia doskonałą wentylację i zapobiega gromadzeniu się wilgoci, bakterii oraz grzybów. Materace tego typu dobrze sprawdzą się w sypialniach alergików i najbardziej wrażliwych użytkowników.

Załącznik:
materace-sprezynowe-hilding-zorba.jpg

2. Twardość materaca - H1, H2, H3 czy H4?

Twardość materaca jest jednym z kluczowych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając nowy model do sypialni. Źle dobrany materac - zbyt miękki lub za twardy - nie tylko wpłynie na niski komfort wypoczynku, ale także może być przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych. Udowodniono, że spanie na materacu o źle dopasowanej twardości jest odpowiedzialne za bóle różnych partii ciała, m.in. pleców, szyi czy bioder, skrzywienia kręgosłupa, a także zaburzenia funkcjonowania układu krążenia.

Producenci materacy i sklepy z wyposażeniem wnętrz posługują się umowną skalą, która pozwala określić stopień twardości materaca:

  • H1 - materac miękki dla osób, których waga ciała nie przekracza 60 kg,
  • H2 - materac średniomiękki (od 50 do 80 kg),
  • H3 - materac średniotwardy (od 70 do 100 kg),
  • H4 - materac twardy dla użytkowników o masie ciała powyżej 100 kg.

To, jaką twardość materaca wybierzesz nie powinno być jednak uzależnione wyłącznie od wagi ciała. Wśród czynników, które mogą przesądzić o doborze rozwiązania wymienia się wzrost, wiek, płeć, osobiste preferencje, a także ulubioną pozycję snu.

3. Wieloletnia gwarancja

Decydując się na zakup materaca, sprawdź, jaka gwarancja obejmuje wybrany przez ciebie model. Wieloletnia gwarancja z dużym prawdopodobieństwem będzie świadczyć o profesjonalizmie producenta i wysokiej jakości materiałów, które zostały użyte do produkcji materaca.

Kwestia gwarancji jest szczególnie istotna podczas zakupów online (np. w sklepie sleepinghouse.pl), kiedy nie możesz samodzielnie wypróbować sprzętu.

4. Renomowany producent materacy

Wybór rozwiązania do renomowanej firmy takiej jak Hilding jest najlepszym sposobem na udany zakup. W trosce o swoje zdrowie warto sięgnąć po sprawdzone modele, które przetestowało już tysiące konsumentów na całym świecie. Materace Hilding, których jakość została potwierdzona certyfikatami (Oeko-Tex® i Znakiem jakości AEH) posłużą ci na lata, zapewniając zdrowy i komfortowy sen każdej nocy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje