piątek, 29 maja 2020 13:18

Dodatki florystyczne na różne okazje

Autor Głos 24
Dodatki florystyczne na różne okazje

Stworzenie pięknego wnętrza na co dzień i na wyjątkowe okazje nie jest sprawą prostą. Żadne wnętrze nie może obejść się bez ciekawych, inspirujących do kreatywności dodatków. Mocą do inspirowania i tworzenia wyjątkowych dekoracji cechują się kwiaty. Bogactwo kształtów, kolorów i wielkości daje możliwość dobrania dekoracji ze sztucznych kwiatów do każdego wnętrza i na każdą okazję. Do sztucznych kwiatów można również dobrać różnego rodzaju dodatki, które umożliwiają stworzenie ozdoby w wybranym stylu, czy wykonanie oryginalnego upominku.

Ponadczasowość kwiatów

Kwiaty znakomicie wyglądają w każdym pomieszczeniu: biurze, salonie, w kuchni, sypialni, gabinecie, czy w pokoju nastolatki. Nigdy nie wychodzą z mody. Można z nich wykonać różnorodne kompozycje, dodając jedynie dodatki florystyczne lub kupić gotowy bukiet. Żywe kwiaty wymagają pielęgnacji i mogą szkodzić zwierzętom oraz małym dzieciom. Sztuczne kwiaty również są uniwersalne, a dodatkowo nie zawierają szkodliwych substancji. Obecnie jakość sztucznych kwiatów jest bardzo wysoka, praktycznie nie widać w wyglądzie różnicy z naturalnymi odpowiednikami. Dorównują urodą naturalnym kwiatom i bardzo dobrze prezentują się jako bukiety, czy zawieszki na okno.

Wystrój na imprezę

Kwiaty to bardzo dekoracyjny element, który pozytywnie wpływa na samopoczucie i najważniejsze nigdy nie tworzy wrażenia przesytu i kiczu. Są zawsze eleganckie, przykuwają wzrok. Jeżeli planujemy przyjęcie, to sztuczne kwiaty są bezpieczniejszym wyborem niż naturalne – goście nie wyleją wody, która mogłaby stworzyć zagrożenie dla uczestników imprezy. Sztuczne kwiaty to pewność, że dekoracja dotrwa do końca imprezy. Jako dodatek florystyczny, który znakomicie wygląda przy sztucznych kwiatach, sprawdzają się: mech sztuczny oraz maty na kwiaty. Dodatkową ozdobą mogą być motylki, biedronki, czy ptaszki.

Estetyczne opakowanie

Kwiaty, nawet sztuczne potrzebują odpowiedniego przystrojenia, które pozwoli dostosować do charakteru otoczenia, czy przyjęcia. Dodatki florystyczne to wręcz nieograniczone możliwości zdobienia. Do najpopularniejszych zalicza się: wstążki, również okolicznościowe, organzę, flizelinę, artykuły styropianowe, motylki, kokardki, tiul, piórka, sztuczne jabłuszka i trawy, ptaszki, szarfy, biedronki, gałązki, sianka, elementy biżuteryjne, np.: niewielkie szklane serduszka, kamienie dekoracyjne, naklejki, koronkę, wazony, doniczki, piasek do wazonów, ozdoby na piku lub klipsie.

Możliwości aranżacyjne dodatków florystycznych

Dodatki florystyczne nadają się do upiększenia całego wnętrza podczas uroczystości, a także do pojedynczego bukietu. Ozdoby nadają kompozycji kwiatowej unikalnego charakteru. Jako podstawę bukietu stosuje się piankę florystyczną, a ozdoby dobiera się w zależności od przeznaczenia kompozycji. Asortyment dodatków florystycznych jest ogromny – do każdej kompozycji można dobrać rzeczy, które podkreślą jej charakter. Ozdoby florystyczne przez kilka lat zachowują piękny wygląd, więc mogą być używane do różnych bukietów, czy innych kwiatowych dekoracji. Czasem wystarczy wymienić jeden kwiat lub ozdobę i uzyskać nową kompozycję, która ożywi wnętrze.

dodatki florystyczne

Dodatki florystyczne na różne okazje

Dzień Matki, Dzień Babci/Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, śluby, urodziny, święta, pogrzeby, przyjęcia firmowe, domówki, imieniny, rocznice, to tylko część okazji w trakcie których przystrajamy dom kompozycjami kwiatowymi. Dodatki florystyczne umożliwiają florystom stworzenie prawdziwych arcydzieł, które spełnią oczekiwania użytkownika. Zachowują piękno przez długi czas, ponieważ są wyprodukowane z materiałów bardzo wysokiej jakości.

Dodatki do eksponowania kwiatów

Piękne bukiety nie mogą leżeć na półce. Powinny być ślicznie wyeksponowane, aby mogły cieszyć oko domowników i gości. Dla kwiatów, które mają być dekoracją na stole podczas przyjęcia, znakomitym naczyniem do ekspozycji są szklane miski – prosty fason doskonale podkreśla piękno kwiatów i pasuje do każdego stylu uroczystości. Nowoczesny, prosty w formie wazon szklany lub ceramiczny, np.: biały to także uniwersalne naczynie do ekspozycji kwiatów, zarówno na co dzień, jak i na wielkich okazjach. Im mniej fikuśna forma naczynia, tym lepiej, ponieważ nie odciąga wzroku od kwiatów. Wazon lub miska mają być jedynie dodatkiem do kwiatowej kompozycji.

W zastępstwie naturalnych roślin

Miłośnicy egzotycznych roślin szczególnie cenią kwiaty sztuczne i dodatki florystyczne. Wielu gatunków roślin nie można uprawiać w polskich warunkach ze względu na nieodpowiedni klimat. Wśród asortymentu sztucznych kwiatów są także rośliny egzotyczne. Odpowiednie dodatki florystyczne umożliwiają tworzenie z ich kompozycji pasujących do różnych okazji.

Dzięki dodatkom florystycznym można stworzyć w domu, niepowtarzalne i bardzo ciekawe kompozycje zarówno z kwiatów sztucznych i naturalnych. Przekonują się do nich nawet osoby o tradycyjnych poglądach w kwestii obecności kwiatów w domu, ponieważ sztuczna roślinność nie więdnie i można ją przestawiać w dowolne miejsce.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje