wtorek, 18 sierpnia 2020 12:40

Dopasowanie rolet okiennych do potrzeb w swojej przestrzeni

Autor Głos 24
Dopasowanie rolet okiennych do potrzeb w swojej przestrzeni

Dla każdego z nas dom to miejsce wyjątkowe. To oaza spokoju i wyciszenia, miejsce relaksu i ładowania baterii, przestrzeń dla nas i dla naszej rodziny. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby była wyjątkowa, piękna, praktyczna, a do tego taka nasza, totalnie prywatna. W tym wszystkim niezwykle ważną rolę odgrywają rolety okienne. Stanowią one doskonałą opcję, aby zapewnić sobie prywatność, nadać przestrzeni doskonałego wyglądu, a do tego również i uchronić się przed nadmiarem wpadającego do pomieszczeń słońca. Rynek ma nam do zaoferowania ogrom różnego rodzaju rozwiązań. Naszym zadaniem jest wybrać takie, które okażą się być najlepsze.

Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne?

Jednym z kluczowych elementów, które stanowią dla nas duży dylemat, jest rodzaj rolet. Wybrać zewnętrzne czy postawić na te wewnętrzne? Oczywiście nie ma jednoznacznej, idealnej odpowiedzi na pytanie, które będą lepsze, bowiem wszystko uzależnione jest od wielu czynników. Każde z nich mogą stanowić doskonały wybór, jak i każde mogą okazać się totalnie złą inwestycją. Wybór odpowiednich rolet ma bardzo duże znaczenie. Skupmy się więc dokładnie na jednej i drugiej opcji, co być może pozwoli nam dopasować właśnie do siebie najlepsze rozwiązanie.

Wybór rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne, jak sama nazwa mówi montowane są na zewnątrz budynków. Można tutaj wybrać opcję naokienną, nakładaną lub elewacyjną, czyli natynkową. W pierwszych, skrzynka rolety znajduje się do góry ramy okna i część kasety zasłania okno. Jeśli mamy je duże, nie jest to problemem, ale w przypadku małych okien, jeszcze bardziej zmniejszymy tę przestrzeń okienną. Rolety nakładane są dużym ograniczeniem, gdyż takie możemy zastosować jedynie przy montażu okien w nowym budownictwie lub gdy wymieniamy stary model na nowy. Tutaj kaseta umieszczona jest nad oknem i ukryta jest ona w ścianie. I trzecie, rolety elewacyjne posiadają skrzynki, które montuje się do elewacji nad oknem, a prowadnice we wnęce okiennej. Dobierając odpowiednie rozwiązanie dla siebie do domu, warto skorzystać z pomocy fachowców, by móc dopasować do siebie jak najlepszy produkt. Jakie są więc zalety rolet zewnętrznych? Doskonale chronią one przed światłem i nagrzewaniem pomieszczeń latem, a do tego przed uciekaniem ciepła i wychładzaniem pomieszczeń zimą. Mogą stanowić doskonałą izolację akustyczną, a więc ograniczyć ilość hałasu z zewnątrz. Są formą zabezpieczenia budynku przed włamaniami, bowiem dzięki nim włamywacz ma spore utrudnienie, by przez okno dostać się do środka. Chcąc więc uzyskać praktyczne rozwiązanie, na pewno rolety zewnętrzne stanowią bardzo dobry wybór.

rolety okienne Kraków

Wybór rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne umieszczane są wewnątrz pomieszczeń i tutaj wybrać można także kilka z dostępnych opcji, w zależności od rodzaju konstrukcji - zwijane, rzymskie, austriackie, plisowane i typu dzień - noc. Każde inne, ale wszystkie przynoszące takie same korzyści. Czym się one między sobą różnią? Zwijane nazywane są ekranowymi. Przy podnoszeniu do góry zwijają się one w rolkę. Wybierając takie, lepiej zdecydować się na modele w prowadnicach, bowiem te wolnowiszące nie spełniają dobrze swoich zadań i przy uchylonym oknie wyglądają mało estetycznie. Rolety rzymskie przy zwijaniu składają się na zakładki dzięki zastosowaniu systemu fiszbin i sznurków. Austriackie są odmianą rolet rzymskich, które charakteryzują się marszczeniami i nawet, jeśli są rozwinięte do samego dołu, taką właśnie mają fakturę. Rolety plisowane występują w formie harmonijki. Mogą być wolnowiszące, jak również i montowane w prowadnicach. Te modele można podnosić zarówno od dołu, jak klasyczne, jak również i od góry, dzięki czemu nie trzeba zasłaniać całego okna, by ochronić się przed promieniami słonecznymi czy zapewnić sobie prywatność. I ostatnie, dzień - noc, składają się z dwóch rodzajów materiału, między którymi zastosowane są przerwy. Regulując je, można uzyskać odpowiedni dostęp do światła, w zależności od tego, na czym nam zależy. Rolety wewnętrzne oprócz tego, że zapewniają nam prywatność, a do tego chronią przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń, pełnią również funkcję dekoracyjną. Na rynku bowiem dostępnych jest tak wiele materiałów, że każdy z nas może dopasować do siebie konkretne rozwiązanie. Różnorodne kolory, wiele wzorów i zastosowań. Gruby materiał, cienki, zaciemniający całkowicie pomieszczenie. Gładki, plisowany, marszczony. Dzięki takiej różnorodności, rolety wewnętrzne mogą stanowić idealny dodatek dekoracyjny do każdej przestrzeni.

Odpowiedni sklep z roletami

Jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno należy zwrócić uwagę jest wybór sklepu, w którym takie rolety okienne chcemy zakupić. Ten musi zaoferować nam przede wszystkim szeroki wachlarz produktów, w pełni dopasowany do naszych potrzeb i wymagań. Im większy wybór, tym większa szansa, że klient wybierze coś do swojego domu, do swojej przestrzeni. A oprócz tego oczywiście atrakcyjna cena, szybka dostawa, pomoc w wyborze i możliwość montażu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje