wtorek, 7 listopada 2023 10:56

Dramatyczne chwile w Wieliczce. Ludzie w popłochu uciekali przed upadającym dźwigiem [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramatyczne chwile w Wieliczce. Ludzie w popłochu uciekali przed upadającym dźwigiem [WIDEO]

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek (6 listopada) w godzinach południowych na placu budowy nowej siedziby sądu i prokuratury przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce.

Miejscowe służby zostały zaalarmowane do przewrócenia się żurawia (urządzenie dźwigowe), który - mimo dużego wiatru - był wykorzystywany do prac budowalnych.

#OBECNIE #wypadek #budowa #zurawbudowlany #wieliczka Wieliczka ul.Edwarda Dembowskiego na placu budowy nowego budynku...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Poniedziałek, 6 listopada 2023

W wyniku tego zdarzenia ucierpiało czterech pracujących na budowie mężczyzn. Trzech z pracowników znajdowało się w pakamerze, na którą przewrócił się dźwig. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety życia jednego poszkodowanego (w wieku 51 lat ), pracującego w chwili zdarzenia na dźwigu, nie udało się uratować.

Moment tego dramatycznego zdarzenia został uwieczniony na nagraniu poniżej:

Wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Policjanci apelują do osób, które były świadkami zdarzenia ( zwłaszcza tych, którzy widoczni są na nagraniu), aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce nr. tel. 478341211 lub 478341227.

Na miejscu przez wiele godzin trwały działania ratownicze, w których brały udział m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce. Do akcji ratowniczej został również zadysponowany JRG 2 Kraków.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka