wtorek, 7 maja 2024 10:20

Dramat podczas burzy. W dom uderzył piorun

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat podczas burzy. W dom uderzył piorun

W poniedziałek (6 maja) w miejscowości Proszówki (powiat bocheński, gmina Bochnia) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów ochotników z okolicznych jednostek.  

Do dramatycznego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, gdy nad powiatem bocheńskim przechodziła gwałtowna burza z piorunami i ulewnym deszczem. Jak informuje Bochnia112.pl-Bocheński Portal Ratowniczy, w jeden z budynków mieszkalnych znajdujących się w miejscowości Proszówki (gmina Bochnia) najprawdopodobniej uderzył piorun. W wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru.

🔴 #UWAGA ‼️ POŻAR DOMU W PROSZÓWKACH ⚠️ ℹ️ #AKTUALIZACJA W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Dzięki błyskawicznym...

Opublikowany przez Bochnia112.pl - Bocheński Portal Ratowniczy Poniedziałek, 6 maja 2024

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz druhów ochotników z OSP Dziewin, OSP Proszówki, OSP Mikluszowice oraz OSP Baczków. Pożar objął poszycie dachu. Dzięki błyskawicznym działaniom strażaków ogień nie przedostał się do części mieszkalnej. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Fot. Bochnia112.pl-Bocheński Portal Ratowniczy/Screen z filmiku/Edycja własna

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka