sobota, 16 stycznia 2021 17:44

Dramat w Libertowie. Stali w piżamach i patrzyli jak żywioł niszczy lata pracy

Autor Tomasz Stępień
Dramat w Libertowie. Stali w piżamach i patrzyli jak żywioł niszczy lata pracy

Wczoraj około godziny 22 w Libertowie (powiat krakowski, gmina Mogilany) na ulicy ul. Zgodnej wybuchł pożar w garażu, w którym znajdował się warsztat samochodowy, a w nim jeden lub kilka samochodów.

Gdy strażacy z OSP Mogilany, OSP Skawina II, JRG Skawina, oraz JRG 2 Kraków przybyli na miejsce, pożar był już rozwinięty i bardzo intensywny. To co mogli zrobić, to chronić znajdujący się tuż obok budynek mieszkalny. Na szczęście pan Robert, właściciel warsztatu, jego żona, dzieci i rodzice szczęśliwie w porę opuścili dom. Stali na ulicy, w piżamach i w milczeniu patrzyli na żywioł, wobec którego byli bezsilni.

Ogień strawił warsztat, miejsce pracy właściciela. Dom ocalał – zniszczeniu uległo zewnętrze zadaszenie, częściowo fasada oraz drzwi wejściowe. Zniszczenie warsztatu w pożarze to dla całej rodziny ogromna tragedia. – Warsztat to lata jego pracy, miejsce w które włożył swój trud i serce. Miejsce w którym zarabiał – mówi Agnieszka Gorgosz, sołtys Libertowa. Teraz rodzina została bez środków do życia. Dlatego pani sołtys postanowiła działać. – Zwracam się do Was z ogromną prośbą – proszę o pomoc dla jednej z rodzin. To moi drodzy była najgorsza sytuacja w której znalazłam się jako Sołtys – pisze w apelu. – Nie ma nic gorszego jak bezsilność, potem przychodzi mega wkurzenie. Każdy kto zna Roberta wie, że łączy swoją pracę z pasją. Robert mieszka z rodzicami, którzy bardzo przeżywają całą sytuację. Wczoraj spotkałam się z nimi i zapytałam jak mogę pomóc. Rzeczą najistotniejszą dla nich jest teraz uporządkowanie pogorzeliska. Dlatego zwracam się do Was moi drodzy – pomagajmy.

Jak ustalili wspólnie, w przyszłym tygodniu zorganizują akcję sprzątania pogorzeliska. Potrzebna będzie pomoc przy rozbiórce konstrukcji i załadunku tego do kontenerów. – Osoby, które mogły by i chciały włączyć się w akcję proszę o kontakt bezpośrednio ze mną. Jak tylko potwierdzimy dzień i datę będziemy dogrywać szczegóły – apeluje Agnieszka Gorgosz. Kontakt e-mailowy: soltys.libertow@gmail.com, lub przez fanpaga: Agnieszka Gorgosz - Sołtys Libertowa

Fot: 112malopolska, OSP Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje