czwartek, 17 czerwca 2021 11:50

Dramatyczna akacja w Krakowie "Wybijcie szybę, w środku jest dziecko!"

Autor Marzena Gitler
Dramatyczna akacja w Krakowie "Wybijcie szybę, w środku jest dziecko!"

Dramatyczna akcja ratunkowa rozegrała się dziś rano w Krakowie. Kobieta zatrzasnęła w zaparkowanym aucie 1,5-roczne dziecko. Pomogli jej strażnicy miejscy i strażacy.

Kobieta w zaparkowanym na os. Na Stoku samochodzie dziś rano zatrzasnęła wraz z kluczykami 1,5 roczne dziecko. Około 9.30 zdenerwowana zaalarmowała Straż Miejską  Miasta Krakowa.

"Wybijcie szybę, w środku jest dziecko!" - relacjonuje jednostka na swojej stronie na Facebooku.

Wybijcie szybę, w środku jest dziecko! Około 9.30 zadzwoniła do naszego dyżurnego roztrzęsiona kobieta, prosząc o pilną...

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Czwartek, 17 czerwca 2021

Dyżurny natychmiast powiadomił o zdarzeniu straż pożarną, jednocześnie kierując patrol we wskazane miejsce. Trzy minuty później strażnicy byli na miejscu. Obok auta stali już strażacy, przygotowujący się do akcji ratunkowej. Sprawnym uderzeniem wybili szybę i po chwili wyciągnęli dziecko ze środka. Cały i zdrowy maluch został przekazany pod opiekę mamy.

Kraków Straż Miejska dziecko w aucie upał
Dramatyczna sytuacja w Krakowie. Maluch zatrzaśnięty z kluczykami w zaparkowanym aucie - foto: SMMK

Co roku, przy fali upałów pojawiają się apele policji o niepozostawianie w zaparkowanych pojazdach dzieci, osób starszych czy zwierząt.

Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji - apeluje policja Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.

Reagować powinni też świadkowie takich sytuacji. Nie bądźmy obojętni - apeluje policja. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Dotyczy to również zwierząt. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

foto: Fb. SMMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje