sobota, 20 maja 2023 12:26

Dramatyczna walka z czasem. W rzece Uszwica szukano rowerzysty

Autor Marzena Gitler
Dramatyczna walka z czasem. W rzece Uszwica szukano rowerzysty

Kilkudziesięciu strażaków oraz funkcjonariuszy ze specjalistycznych grup ratownictwa wodnego z Tarnowa i Nowego Sącza szukało wczoraj zaginionego rowerzysty. Sprawdzano koryto i brzegi rzeki Uszwica, bo istniało podejrzenie, że wpadł do wezbranej wody.

W nocy z piątku na sobotę (z 19 na 20 maja) przez ponad 2,5 godziny kilkudziesięciu ratowników poszukiwało mężczyzny, który jechał na jednośladzie i zdaniem zgłaszających, zaginął. Istniało podejrzenie, że wpadł do wezbranej Uszwicy. Świadkowie zdarzenia znaleźli pozostawiony w pobliżu rzeki rower.

W poszukiwania zaginionego zaangażowano wyspecjalizowane jednostki, które przeczesywały koryto i brzegi rzeki na odcinku kilku kilometrów od miejscowości Uszew w stronę Brzeska. Strażacy na quadach sprawdzali okolice Uszwicy, tyczkami sprawdzali też dno wezbranej Uszwicy. Mężczyzny poszukiwały też patrole na łodziach.

ALARM OSP PORĘBA SPYTKOWSKA 22/23 19.05.2023 #Aktualizacja: osoba została odnaleziona. 📌Uszew - skierowano liczne siły i środki do poszukiwania kierującego jednośladem, który prawdopodobnie wpadł do koryta rzeki Uszwicy. Siły i środki: 🚒 OSP Poręba Spytkowska - GBARt + Quad 🚒 JRG Brzesko 🚒 JRG Nowy Sącz 🚒 JRG Tarnów 🚒 OSP Gnojnik 🚒 OSP Uszew 🚒 OSP Zawada Uszewska 🚓 Patrole Policji 🚑 Zespół Ratownictwa Medycznego

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej Piątek, 19 maja 2023

W akcji wzięło udział kilkudziesięciu strażaków z JRG Brzesko, Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 2 Tarnów oraz JRG 2 Nowy Sącz z łódkami i strażacy OSP z Poręby Spytkowskiej, Gnojnika, Uszewa i Zawady Uszewskiej oraz patrole policji i Zespół Ratownictwa Medycznego.

#UWAGA‼ SZCZĘŚLIWY KONIEC DZIAŁAŃ NA RZECE USZWICA - OSOBA ODNALEZIONA ‼ Zakończyły się działania służb na rzece...

Opublikowany przez Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy Piątek, 19 maja 2023

Działania zakończyły się o godz. 0.41. Okazało się, że zaginiony został odnaleziony przez policjantów w sąsiednim Gnojniku. Nic nie wskazywało na to, że wpadł do rzeki. Okoliczności zdarzenia wyjaśni teraz Policja.

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka