piątek, 8 października 2021 09:48

Duże zmiany w Myślenicach. Poznaliśmy nowego przewodniczącego Rady Miejskiej

Autor Norbert Kwiatkowski
Duże zmiany w Myślenicach. Poznaliśmy nowego przewodniczącego Rady Miejskiej

Wacław Szczotkowski został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach. Zastąpił on na stanowisku Jana Podmokłego, którego odwołali w tajnym głosowaniu radni.

7 października br. w tajnym głosowaniu 13 radnych głosowało za odwołaniem dotychczasowego przewodniczącego Rady Miejskiej, a ośmiu zagłosowało przeciw. Kandydatura Wacława Szczotkowskiego na nowego przewodniczącego była jedyną spośród radnych i poparło ją 11 spośród 21 radnych.

- Dziękuję radnym za powołanie mnie na przewodniczącego Rady Miejskiej w Myślenicach. Zdaję sobie sprawę, że to odpowiedzialna funkcja i zobowiązuję się dołożyć wszelkich starań, aby prace Rady Miejskiej przebiegały sprawnie, skutecznie i rzeczowo. Chcę również zapewnić, że zgodnie z moimi kompetencjami i możliwościami będę dążył do tego, aby ułatwić radnym wypełnianie swoich obowiązków. Postaram się, aby współpraca pana burmistrza, Rady Miejskiej i Urzędu Miasta i Gminy Myślenice przebiegała właściwie – mówi Wacław Szczotkowski, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach.

Foto: Gmina i Miasto Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje