poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:00

Dwukrotnie okradli ten sam kościół. Sprawcy zatrzymani

Autor Katarzyna Jamróz
Dwukrotnie okradli ten sam kościół. Sprawcy zatrzymani

20-latkowie, którzy dwukrotnie włamali się do kościoła i ukradli z niego skarbony z pieniędzmi, zostali zatrzymani przez policję. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty.

W poniedziałkową noc (17 kwietnia) w jednym z kościołów na terenie Krościenka nad Dunajcem (powiat nowotarski) doszło do włamania. Sprawcy wyważyli drzwi świątyni, weszli do środka, a następnie ukradli skarbonę z pieniędzmi (około 1000 złotych). Kolejnej nocy, złodzieje ponownie wrócili w to samo miejsce. Tym razem wybili szybę w oknie kościoła, weszli do środka, gdzie podważyli drzwiczki innej skarbonki i ukradli około 100 złotych. Suma strat poniesiona przez parafię to blisko 3 000 złotych.

– Sprawa włamań została zgłoszona w Komisariacie Policji w Szczawnicy. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Analizując zebrany materiał dowodowy, funkcjonariusze szybko wytypowali sprawców włamania. Dwóch 20-latków z Krościenka nad Dunajcem zostało zatrzymanych już po kilku godzinach od zgłoszenia. Jeden w miejscu zamieszkania, a drugi na terenie Nowego Targu. Odzyskano także część skradzionych pieniędzy oraz skarbonę, którą sprawcy porzucili w lesie. Okazało się także, że to 20-latkowie kilka dni wcześniej wybili szybę w oknie, w tym samym kościele

– informuje policja.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Inf./Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje