czwartek, 18 stycznia 2024 07:08

Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego uniewinniony!

Autor Mirosław Haładyj
Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego uniewinniony!

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ogłosił w środę (17 stycznia), że Dyrektor Naczelny i Artystyczny, Krzysztof Głuchowski, został uniewinniony z zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Oświadczenie teatru informuje o zakończeniu sprawy, która wynikła z kontroli przeprowadzonej w 2021 roku przez Biuro Audytu i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W wyniku kontroli przeprowadzonej w teatrze w 2021 r. przez Biuro Audytu i Kontroli stwierdzono nieprawidłowości dotyczące stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych w teatrze. Zarząd województwa poinformował również, że Głuchowski odstąpił od realizacji umowy 23 października 2018 r. dot. warunków organizacyjno-finansowych działalności placówki, a także programu jej działania.

W środę (17 stycznia) Teatr Słowackiego zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie.

– W poniedziałek, 15 stycznia, odbyła się rozprawa w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie, podczas której orzeczono, że Krzysztof Głuchowski – Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zostaje uniewinniony z zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Orzeczenie Regionalnej Izby Obrachunkowej jest ostateczne

– napisali pracownicy teatru i dodali:

– Jednocześnie chcemy poinformować, że minął właśnie 700 dzień bezprawnej procedury odwoławczej Krzysztofa Głuchowskiego z funkcji Dyrektora Teatru im. J. Słowackiego. Procedury, którą wszczął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wspólnie z Zarządem Województwa, czyli: Iwoną Gibas, Martą Malec – Lech, Łukaszem Smółką i Józefem Gawronem, a której głównym formalnym powodem był – poza rzekomą wulgaryzacją sceny – zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Jest to dokładnie ten zarzut, z którego Krzysztof Głuchowski został właśnie uniewinniony.

Dyrektor teatru od samego początku negował zarzuty dotyczące nieprawidłowości w przetargach oraz naruszenia dobrej reputacji instytucji.

Fot.: wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka