sobota, 8 lipca 2023 07:00

Dzielą się z innymi tym, co najcenniejsze. Dawcy krwi z Suchej Beskidzkiej z wyróżnieniem

Autor Patryk Trzaska
Dzielą się z innymi tym, co najcenniejsze. Dawcy krwi z Suchej Beskidzkiej z wyróżnieniem

Mały gest, który może uratować czyjeś zdrowie lub życie. 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. Rokrocznie z tej okazji samorząd Suchej Beskidzkiej wyróżnia honorowych dawców krwi z terenu naszego miasta. Nie inaczej było w tym roku.

Oddawanie krwi jest aktem bezinteresowności i empatii, a dla wielu najcenniejszym darem, którym możemy obdarować innych ludzi. Przekazywanie krwi jest nieocenionym wsparciem dla osób, które borykają się z poważnymi chorobami, przeszły poważne operacje lub doznały obrażeń w wyniku wypadków losowych i komunikacyjnych. Czerwone krwinki, białe krwinki i płytki krwi, które oddajemy, są niezastąpionymi składnikami potrzebnymi do leczenia wielu schorzeń i urazów.

Na piątkową (30 czerwca) sesję Rady Miasta Sucha Beskidzka zaproszono mieszkańców miasta zaangażowanych w ideę honorowego krwiodawstwa, aby uhonorować je z okazji przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Krwiodawstwa. Skupione są one w Klubie Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Nadzieja” w Suchej Beskidzkiej, który działa prężnie i w ostatnich latach potroił swoją liczebność.

Z rąk burmistrza Suchej Beskidzkiej – Stanisława Lichosyta podziękowania najpierw otrzymał przewodniczący RM Krystian Krzeszowiak, który również jest honorowym dawcą krwi. Następnie burmistrz i przewodniczący RM, wręczając okolicznościowe dyplomy, przekazali podziękowania i wyrazy uznania Pawłowi Bałosowi, Mieczysławowi Sycowi, Robertowi Grydze, Mateuszowi Szklarczykowi. Wyróżniony został także nieobecny na sesji Leszek Parchański.

inf./fot. UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka