środa, 14 października 2020 08:07

Dzień Nauczyciela spędzą na pikiecie. Protest przeciwko ideologii w szkołach

Autor Marzena Gitler
Dzień Nauczyciela spędzą na pikiecie. Protest przeciwko ideologii w szkołach

14 października, w dniu Komisji Edukacji Narodowej, w kilkudziesięciu miastach w Polsce na ulicę wyjdą przedstawiciele obywateli, nauczycieli, pracowników nauki, uczniów i studentów, aby zaprotestować przeciwko postępującej ideologizacji polskiej nauki i edukacji. Protest odbędzie się też w kilku miastach Małopolski.

Organizatorem ogólnopolskiej manifestacji przeciwko ideologizacji nauki i edukacji - "Alarm dla edukacji i nauki" jest Komitet Obrony Demokracji, a w naszym województwie włączą się w niego organizacje: Protest z Wykrzyknikiem, Inicjatywa Pracownicza - KZ Uniwersytet Jagielloński, Queerowy Maj oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet - Kraków.

Z uwagi na coraz większą liczbę zachorowań, organizatorzy krakowskiego wydarzenia, które odbedzie się pod Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej, zdecydowali o zamianie tradycyjnej tłumnej manifestacji w pikietę przedstawicieli zainteresowanych grup, którą poprzedzi krotka konferencja prasowa.

Protesty przeciwko postępującej ideologizacji polskiej nauki i edukacji, czego, zdaniuem organizatorów, najwyraźniejszym przykładem jest powołanie na ministra odpowiedzialnego za te resorty Przemysława Czarnka, który wsławił się skandalicznymi wypowiedziami na temat kobiet i osób LGBT odbędą się również w Olkuszu, Oświęcimiu, Wadowicach i Zakopanem.

Gdzie odbędą się dziś manifestacje w Małopolsce?

  • Kraków, ul. Gołębia 24, godz. 14
  • Olkusz, ul. Bóżnicza 12, godz. 17.00
  • Oświęcim, ul. Śniadeckiego, godz. 17.00
  • Wadowice pl. Jana Pawła II, godz. 17.00
  • Zakopane przy Oczku Wodnym, godz. 14:00

Link wydarzenia: https://www.facebook.com/events/762569947809309/

Link wydarzenia ogólnopolskiego: https://www.facebook.com/events/426766954954254/

foto: Queerowy maj

Małopolska - najnowsze informacje