środa, 6 stycznia 2021 07:24

Dziki zniszczyły wyremontowane boisko krakowskiego klubu. Jak mu pomóc?

Autor Marzena Gitler
Dziki zniszczyły wyremontowane boisko krakowskiego klubu. Jak mu pomóc?

Zwierzęta wtargnęły w na boisko Klubu Sportowego Albertus Kraków przy ul. Tomickiego. W poszukiwaniu pozywienia zryły przygotowaną do rozgrywek murawę. Klub prosi o pomoc w naprawie i zorganizował zrzutkę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 stycznie. Dziki uszkodziły w trzech miejscach ogrodzenie. O sytuacji klub poinformował na Facebooku.

"Boisko KS Albertus Kraków wyremontowane na przełomie czerwca/lipca 2020r (pół roku temu) odwiedziły dziki. Dziki weszły w nocy z 1 na 2 stycznia 2021r i w trzech miejscach sforsowały ogrodzenie. Boisko nie nadaje się do użytku. Koszt naprawy boiska przekracza możliwości finansowe klubu. KS Albertus Kraków prosi o pomoc merytoryczną i finansową w odbudowanie naszego boiska. Z boiska korzystają 4 nasze zespoły piłkarskie (100 dzieci i młodzieży), boisko udostępniamy również innym okolicznym zespołom piłkarskim. Nigdy nie spotkaliśmy się z taką sytuacją, boisko jest praktycznie w centrum miasta, nie wiemy jak go naprawić. Prosimy o info zainteresowanych osób lub firm w pomoc w odbudowie naszego boiska. Dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb" - napisał Prezes KS Albertus Kraków Wojciech Jobczyk.

Boisko KS Albertus Kraków wyremontowane na przełomie czerwca/lipca 2020r (pół roku temu) odwiedziły dziki. Dziki weszły...

Opublikowany przez Albertus Kraków Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Dziki na boisku. Kto może pomóc?

Klub oszacował, że potrzeba 25 tys. zł na naprawę murawy i ogrodzenia i zorganizował zbiórkę. Dotychczas wpłynęło na nią ponad 3 tys. zł.

na odnowienie boiska piłkarskiego KS Albertus po dewastacji przez dziki | zrzutka.pl
Boisko KS Albertus Kraków wyremontowane na przełomie czerwca/lipca 2020r (pół roku temu) odwiedziły dziki.Dziki weszły w nocy z 1 na 2 stycznia 2021r i w trzech miejscach sforsowały ogrodzenie.Boisko nie nadaje się do użytku.Koszt naprawy boiska przekracza możliwości finansowe klubu.KS Albertus Krak…

Klub zapowiedział, że zgłosi szkody do Nadleśnictwa. Za szkody wyrządzone przez zwierzęta odpowiada skarb państwa. Mówi o tym Prawo łowieckie - artykuł 50 - za szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną na terenach nie znajdujących się na obszarze koła łowieckiego odpowiada skarb państwa. Szkody szacuje i opłaca zarząd województwa ze środków skarbu Państwa.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka