poniedziałek, 1 marca 2021 06:10

Dziś ponowne otwarcie krytej pływalni. Kto z niej skorzysta bezpłatnie?

Autor Mirosław Haładyj
Dziś ponowne otwarcie krytej pływalni. Kto z niej skorzysta bezpłatnie?

Na ten moment miłośnicy pływania czekali od dawna. W poniedziałek, 1 marca działalność wznowi Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej. Jednocześnie Gmina Sucha Beskidzka uruchamia programy dla dzieci i seniorów.

Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej jak wiele innych obiektów tego typu została zamknięta wiosną ubiegłego roku po wprowadzeniu przez rząd obostrzeń będących konsekwencją wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Przerwę w jej funkcjonowaniu wykorzystano na przeprowadzenie szeregu prac remontowych (między innymi zmodernizowano natryski i zjeżdżalnię). Po wydaniu przez rząd zgody na ponowne otwarcie basenów, na suskim kompleksowo przebadano wodę, której jakość spełnia najwyższe standardy.

Wraz ze wznowieniem działalności przez Krytą Pływalnię w Suchej Beskidzkiej zmienią się godziny jej otwarcia. W dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będzie czynna od 11.00 do 21.00, a w weekendy od 9.00 do 21.00. Natomiast na ubiegłorocznym poziomie pozostawiono ceny biletów wstępu. Korzystający z basenu zobowiązani są obecnie do przestrzegania reżimu sanitarnego. Zarówno w strefie kas, jak i w trakcie przebierania się winni korzystać z maseczek zakrywających usta i nos, a zdejmować je dopiero przed udaniem się pod natryski.

Wzorem lat ubiegłych Gmina Sucha Beskidzka będzie od 1 marca realizowała dwa programy „Pływanie dla zdrowia" oraz „Jesteśmy nadal aktywni", które zostały już zatwierdzone zarządzeniami Burmistrza Miasta. Pierwszy z nich skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu miasta Sucha Beskidzka i umożliwia bezpłatne korzystanie z Krytej Pływalni indywidualnie oraz w formie zajęć grupowych organizowanych przez gminne placówki oświatowe. Program „Jesteśmy nadal aktywni" jest propozycją dla emerytów i rencistów z terenu miasta Sucha Beskidzka. Wstęp na basen odbywać się będzie za okazaniem legitymacji emeryta - rencisty wraz z dowodem tożsamości.

Adresaci obu programów będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania z basenu w roku 2021 jedną godzinę dziennie, w dniach od poniedziałku do piątku.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i fot: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka