czwartek, 16 maja 2024 08:17

Eko-piknik Browaru Okocim. " Potrafimy budować silną i zintegrowaną społeczność"

Autor Katarzyna Jamróz
Eko-piknik Browaru Okocim. " Potrafimy budować silną i zintegrowaną społeczność"

W minioną sobotę (11 maja) Brzesko stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia, którego inicjatorem był Browar Okocim. Eko-piknik zgromadził pracowników Browaru wraz z rodzinami, mieszkańców osiedla przy Browarze, a także pełnoletnich uczniów pobliskiej szkoły. Celem spotkania były wspólne działania na rzecz lokalnego środowiska.

W ramach wydarzenia uczestnicy porządkowali tereny zielone na osiedlu przy Browarze, jak i w obrębie Stacji Uzdatniania Wody. Nasadzali również nowe rośliny i zainstalowali domek dla dzikich zapylaczy, wokół którego stworzono ogród kieszonkowy, idealny dla owadów zapylających. Za grabie, wiadra i łopaty chwycili również Mieszko Musiał – Prezes Carlsberg Polska oraz Piotr Chęcielewski – Wiceprezes ds. Marketingu Carlsberg Polska.

Fot. Carlsberg

Po zakończonych pracach uczestnicy – ponad 100 osób, udali się na wycieczkę edukacyjną po Stacji Uzdatniania Wody, co umożliwiło poznanie i lepsze zrozumienie zachodzących tam procesów. Na koniec siły uzupełnili aromatyczną grochówką serwowaną przez OSP Łoniowa oraz przysmakami z grilla. Integracji towarzyszyły pokazy dwóch wozów strażackich OSP Łoniowa, pokazy i ćwiczenia pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, edukacja nt. pszczół i budowa domków dla dzikich zapylaczy prowadzona przez Fundację Pszczoła Musi Być oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Fot. Carlsberg

– Kolejny nasz eko-piknik pokazał, że potrafimy budować silną i zintegrowaną społeczność. Pogoda dopisała, działaliśmy na rzecz środowiska w okolicach Browaru. Byliśmy również na Stacji Uzdatniania Wody, na ogrodzeniu której obecnie wisi wystawa grafik Piotra Jedlińskiego, którego bohater – Ptaszek Staszek odkrywa przed mieszkańcami Brzeska inne działania odpowiedzialnościowe, jakie realizujemy w Browarze Okocim. Zachęcamy Brzeszczan do jej zobaczenia – podsumował spotkanie Marcin Będlin, Dyrektor Browaru Okocim.

Fot. Carlsberg

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka