poniedziałek, 16 listopada 2020 07:59

Ekologiczne i tanie ogrzewanie - piece do fotowoltaiki

Autor Artykuł sponsorowany
Ekologiczne i tanie ogrzewanie - piece do fotowoltaiki


W czasach kiedy znaczenie ekologii w życiu każdego człowieka wzrasta, a jego świadomość odnośnie złego wpływu ludzkich działań na środowisko naturalne zwiększa się, kwestia ekologicznego ogrzewania staje się jedną z czołowych. Każdemu doskonale znane węglowe piece grzewcze, nie spełniają norm potrzebnych do zachowania czystości powietrza. Jakie zatem ogrzewanie wybrać, by nie tylko przysłużyć się środowisku ale i nie zbankrutować?

1.Jakie ogrzewanie wybrać

2. Piece elektrodowe

3. Jaki piec elektrodowy wybrać

Jakie ogrzewanie wybrać

Wybór ogrzewania domu, mieszkania czy biura to bardzo ważna decyzja, którą podjąć należałoby już w początkowej fazie budowy czy remontu obiektu. Od wyboru właściwego systemu grzewczego zależy nie tylko jakość życia w danym miejscu ,ale i wszelkie związane z tym konsekwencje ekologiczne. Globalne zapotrzebowanie na energię z roku na rok wzrasta, co pozwala wysnuć wniosek, że w przyszłości niewątpliwie energie odnawialne będą odgrywać ogromną rolę. Na jaki więc system grzewczy postawić?

Odpowiedzią na to i wiele innych pytań dotyczących ekologicznego i taniego ogrzewania będzie fotowoltaika, czyli proces podczas którego pozyskiwany jest prąd elektryczny ze słońca. Instalacje fotowoltaiczne zamontowane w gospodarstwie domowym potrafią wytworzyć nawet 10.000 kWh energii rocznie. Przeciętny obiekt mieszkalny na potrzeby oświetlenia oraz RTV i AGD zużywa jednak jedynie 1/3 tej sumy. Co z pozostałą energią? By ja spożytkować można zainstalować piec elektrodowy lub pompę ciepła i cieszyć się ciepłym domem i wodą, ponosząc minimalne, wręcz zerowe koszty.

Piece elektrodowe

Piece elektrodowe - inaczej kotły elektryczne, to odpowiednio rozbudowane urządzenia grzewcze, które działają samoczynnie (sterowanie odbywa się drogą bezprzewodową). Kocioł jest tani w instalacji i łatwo go dopiąć do istniejącego już systemu. Te ekologiczne piece nie wydzielają spalin więc gwarantują czyste i przyjazne środowisku ogrzewanie. Wykorzystują tańszą taryfę energetyczną, przez co są niedrogie w eksploatacji, a w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną zmniejszają koszty ogrzewania nawet do 0. Kocioł taki nie posiada grzałek, więc nie ma co się w nim przepalić. Jego żywotność szacowana jest na 40 lat.

Jaki piec elektrodowy wybrać

Kiedy więc już decyzja została podjęta, należy zastanowić się jaki piec do fotowoltaiki będzie najlepszy? Na stronie https://blue-install.pl/ znaleźć można szeroką ofertę pieców elektrodowychz z innowacyjnej lini EcoHouse. Blue-instal to producent kotłów elektrodowych, który nad swoimi modelami pracuje już od 2014 roku, współdziałając przy tym z wieloma instytucjami, m.in. Politechniką Śląską.
Technologia - najnowsze informacje