czwartek, 4 kwietnia 2024 09:39

Takie nagrania zdarzają się niezwykle rzadko. Obserwowanie natury to fantastyczna sprawa [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Takie nagrania zdarzają się niezwykle rzadko. Obserwowanie natury to fantastyczna sprawa [WIDEO]

Takie nagranie to absolutny unikat. Rzadko bowiem zdarza się sytuacja, że na jednym nagraniu możemy zobaczyć tylu bohaterów polskiej fauny. A to wszystko jeszcze pod osłoną nocy, co dodaje kapitalnego klimatu.

Zresztą, już sama ekipa robi duże wrażenie. W materiale wideo opublikowanym na profilu Fotopułapki - Trail Cameras, którego autorem jest Michał Smoleń, widzimy: kunę leśną, czaple siwą, dwie kaczki krzyżówki i na "deser"... przystojnego jak zawsze bobra europejskiego.

Dodajmy do tego duży dynamizm całej sytaucji i mamy gotowy materiał dla National Geographic. Zobaczcie sami!

Kuna leśna, bóbr, kaczka krzyżówka i czapla siwa na jednym nagraniu

Kuna leśna, bóbr, kaczka krzyżówka i czapla siwa na jednym nagraniu 🐾 🦫 🦆 🪶 🎥 Michał Smoleń

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Czwartek, 28 marca 2024

Samo nagranie ma swój niepowtarzalny klimat również z powodu wyczuwalnego stresu u kaczek krzyżówek. Kuny leśne regularnie polują na te wodne ptaki, a sam fakt, że ten osobnik chciał pozostać niezauważony... może świadczyć o jego planach na kolację.

Nieco dalej w tym akwenie wodnym - swoje plany konsumpcyjne - realizowała czapla siwa. Jej taktyka polowania jest zgoła inna, ponieważ znana ze swojego długiego dzioba ptaszyna, potrafi długo stać nieruchomo czekając aż potencjalna zdobycz sama się do nich zbliży po czym błyskawicznie ją schwytać.

A co w tym czasie robił bóbr? Ten jegomość jest roślinożercą, więc w pełni mógł się skupić na pływaniu i rozmyślaniu, gdzie tu można zbudować tamę, a przynajmniej... skubnąć jakiegoś drewienka.

Foto: Fotopułapki - Trail Cameras/zrzut ekranu

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka