poniedziałek, 7 października 2019 12:04

Bomba i ewakuacja 10 domów w Wierzchosławicach

Autor Marzena Gitler
Bomba i ewakuacja 10 domów w Wierzchosławicach

Nieduża bomba lotnicza była przyczyną ewakuacji 30 mieszkańców z 10 domów z terenu osiedla domów jednorodzinnych w Wierzchosławicach.

3 października w godzinach popołudniowych jeden z mieszkańców Wierzchosławic plantował ziemię na terenie swojej działki. Z przywiezionej ziemi podczas równania ukazał się niewielki metalowy przedmiot. Przybyły na miejsce patrol minersko-pirotechniczny z Tarnowa potwierdził, że to niewielka około 30-centymetrowa bomba lotnicza i dużej sile rażenia. To niebezpieczne znalezisko niestety zagrażało okolicznym mieszkańcom, w związku z tym, podjęta została decyzja o ewakuacji najbliższych 10 domów, w sumie 30 osób.

Jednocześnie powiadomiono Zespół Rozminowania 21 Batalionu z Rzeszowa. Saperzy jeszcze tego samego dnia przed godziną piętnastą zabezpieczyli niewybuch przewożąc go na wojskowy poligon, gdzie został zneutralizowany.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol policji.

inf. i foto: KPP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje