piątek, 16 września 2022 09:39

WIDEO. Filip Stopa i Rafał Ślęczka wygrali Rajd Śląska. Zobacz jak pędzili!

Autor Marzena Gitler
WIDEO. Filip Stopa i Rafał Ślęczka wygrali Rajd Śląska. Zobacz jak pędzili!

Krakowsko-wielicka załoga Stopa/Ślęczka Rajd Śląska po raz kolejny zdobyła najwyższe miejsce na podium w klasie HR.

Na trasie Rajdy Śląska rywalizowało 96 załóg. Do zawodnicy pokonania mieli blisko 120 km w tym aż 13 odcinków specjalnych. Załogi można było zobaczyć na drogach województwa śląskiego (odcinki specjalne wytyczono w w gminie Bestwina, Kiczycach, Jastrzębiu-Zdroju, Siewierzu, Pilicy i Łanach Wielkich), a najbardziej widowiskowe próby przeprowadzono w Katowicach i Chorzowie. Metę i ceremonię rozdania nagród zorganizowano na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

O punkty w klasyfikacji kierowcy i piloci walczyli w aż pięciu rajdowych seriach: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl.), Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) oraz historycznych mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ), który nadał wydarzeniu międzynarodową rangę. W zmaganiach Rajdu Śląska, które od 9 do 11 września rozegrano w Chorzowie zwyciężyli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda.

W rajdzie wystartowała też krakowsko-wielicka załoga Filip Stopa i Rafał Ślęczka. Team na BMW M3 E36 w nowych barwach głównego sponsora firmy Kerakoll po raz kolejny zajął 1. miejsce w klasie HR 2. Zwyciężył też na odcinku specjalnym nr 11 Pilica - Power Stage, dopisując do swojego konta dodatkowych 5 punktów do 30 za zwycięstwo w klasie. Zawodnicy z Małopolski spisali się znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce całej stawki samochodów 2WD i zajmując 19. miejsce w Klasyfikacji Generalnej. Dobrze okiełznali napęd RWD w deszczowych warunkach, nie raz ciesząc oko kibiców, szczególnie na katowickim prologu w okolicy Spodka.

- To nie był łatwy rajd. Zmieniające warunki pogodowe na trasie odegrały tutaj główną rolę, więc tym bardziej cieszy fakt, że nasz zespół rajdowy poradził sobie znakomicie - podsumował Filip Stopa. - Dziękujemy kibicom za gorący doping na trasie, partnerom za wsparcie oraz całemu zespołowi za perfekcyjne przygotowanie naszego BMW M3 oraz za wykonaną pracę podczas całego weekendu rajdowego - dodał.

Ze zwycięstwa cieszy się również Rafał Ślęczka. - Po raz kolejny zwyciężyliśmy w klasie HR 2 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski tym razem na Rajdzie Śląska. Dopisujemy do swojego konta maksymalną ilość punktów! Brawa dla całego naszego zespołu rajdowego Stopa/Ślęczka Rally Team, który zapracował na to nie łatwe zwycięstwo - powiedział po rajdzie. - Dziękujemy również naszym sponsorom oraz partnerom za możliwość startu! - dodał.

W Rajdzie Śląska, załogę rajdową Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy: Kerakoll Polska MTS – TRANS Transport Spedycja, Powiat Wielicki, Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary, VoltBox Akumulatory, QQ Motorsport, ŚLĘCZKA Motorsport.

Głos24 jest partnerem medialnym teamu.

fot. Jakub Rozmus

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje