piątek, 29 lipca 2022 09:00

Finał poszukiwań 41-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej

Autor Katarzyna Jamróz
Finał poszukiwań 41-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej

Wczoraj w okolicach Jeziora Rożnowskiego sądeccy policjanci, wspierani przez służby ratownicze, prowadzili intensywne poszukiwania zaginionego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej.

W czwartek (28 lipca) w godzinach porannych łososińscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 41-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzny funkcjonariusze zarządzili poszukiwania pierwszej, najwyższej kategorii. Wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości i już przed południem rozpoczęły się działania w terenie oraz na wodach Jeziora Rożnowskiego.

Oprócz policjantów z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie, w akcję włączyli się również strażacy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie ochotniczych straży pożarnych z Gródka nad Dunajcem, Przydonicy, Jelnej i Rożnowa, a także ratownicy WOPR i GOPR. Poszukiwania zakończyły się około godziny 18.

W piątek (29 lipca) miały być kontynuowane, również z wykorzystaniem drona, ale w godzinach porannych policjanci otrzymali informację, że zaginiony mężczyzna odnalazł się na terenie Nowego Sącza. Jego życiu nic nie zagraża.

Inf./Fot. Małopolska Policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje