sobota, 5 grudnia 2020 06:58

[FOTO] Baśniowy Zakątek w Białce czeka na dzieci

Autor Mirosław Haładyj
[FOTO] Baśniowy Zakątek w Białce czeka na dzieci

Dobiegła końca inwestycja związana z adaptacją budynku szkoły w Białce pod żłobek.

Gmina Maków Podhalański złożyła wniosek, który został pozytywnie oceniony dzięki czemu  jest pierwszą z powiatu suskiego gminą, która otrzymała z rządowego programu Maluch+ prawie 1,6 mln zł dotacji na utworzenie publicznego żłobka.

W połowie listopada nastąpił odbiór części budowlanej budynku, w ostatnim tygodniu listopada odebrano wyposażenie, w tym tygodniu budynek został odebrany przez Funkcjonariuszy Państwowej Straży  Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz przez pracowników Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suchej Beskidzkiej. W chwili obecnej trwa nabór dzieci do nowo powstałego żłobka.

W styczniu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w tegorocznej edycji programu „Maluch+”, dzięki któremu rozbudowywana jest sieć żłobków i klubów dziecięcych. Ministerstwo poinformowało, że w całej Polsce na ten cel zostanie przeznaczone 336,6 mln złotych. Dzięki temu tylko w tegorocznej edycji programu powstanie ok. 24,8 tys. Miejsc opieki nad maluchami w 817 żłobkach, klubach dziecięcych i u opiekunów dziennych.

Rządowy program „Maluch +” finansowany jest ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje